Çin zulmüne Samsun'dan büyük tepki

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi Doğu Türkistan'daki zulme tepki olarak basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazı gerçekleştirdi.

Çin zulmüne Samsun'dan büyük tepki
banner94

1 Temmuz 2015 Çarşamba günü teravih namazının ardın Samsun Site Camisi önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi üyeleri ve alana toplanan kalabalık adına adına AGD Samsun Şube Başkanı Şenol Altun basın açıklaması gerçekleştirdi.
Şube başkanı Şenol Altun konuşmasının bir bölümünde "Hazreti İsa Aleyhisselam’dan yaklaşık altı yüz yıl sonra insanlığın yeniden vahiyle buluştuğu bir ay olan mübarek Ramazan günlerinde işgalci Çin Yönetiminin Müslümanlara yönelik baskıcı uygulamaları işkence ve öldürmeye kadar varabilmektedir.
İşgalci Çin Yönetiminin Müslümanlara yönelik baskı ve tahakkümünü artırmasında özellikle Ramazan ayını seçmesi Müslüman halkı provoke etmeye yönelik bir stratejidir.
Provokasyonların amacı Doğu Türkistan’ın Müslüman halkını kışkırtıp uluslararası kamuoyuna haksız gösterme çabasıdır.
Oysa gerçekte olan İşgalci Çin polisinin “dur” ihtarı bile vermeden Müslümanları vurup öldürmesidir." dedi.
Doğu Türkistan'ın yanı sıra zulüm gören tüm mazlum coğrafyalara değinen Altun, bunlara çözüm olarak sık sık İslam Birliği ve ümmet olma şuuruna değindi.
Şube Başkanı Şenol Altun'un konuşmasının ardından mazlum coğrafyalarda şehit edilen insanlar için gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından dua edilerek programa son verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 05:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4