banner134
banner121

İHH standına saldırı

Dünya’nın her yerinde mazlumların sığınağı olmak gibi bir görev bilinciyle hareket eden İHH-İnsani Yardım Vakfı’mız ile gönül bağı bulunan OMÜ’deki öğrenci kulübümüzün açmış olduğu tanıtım standlarından biri olan Fen-Edebiyat Fakültesi önündeki standımıza bir grup cahil tarafından saldırı gerçekleştirildi.

İHH standına saldırı
banner141

Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan SİYAHAREKETİ Samsun Şubesi, "Afrika’da katarakt ameliyatları, dünyadaki sahipsiz çocukların durumu (yetim projesi), Afrika’da su ihtiyacının karşılanması ile ilgili faaliyetler, topraklarımıza sığınan Suriyeliler ve Türkmenlerle ilgili çalışmalar gibi İHH etkinliklerinin tanıtıldığı standımızın böyle bir saldırganlıkla karşı karşıya kalması üzüntü vericidir. Tamamen cehalet ürünü olan bu kalkışma, kulaktan dolma bilgilerin harekete geçirdiği güruhu alçaltmıştır.
Şu iyice bilinmelidir ki bu güne kadar İHH-İnsani Yardım Vakfı’na  zalimlerden ve hainlerden başkası saldırmamıştır.  Kamu yararına çalışan ve Birleşmiş Milletler danışma kurulu üyesi olan bir yardım kuruluşu olarak yaptığımız bütün çalışmalar kamuoyunun gözü önündedir. Bir yıl önce “paralel tezgahı” ile yardım tırlarımızın durdurulması ve Kilis ofisimize baskın düzenlenerek İHH üzerine algı operasyonu yapılmasının boşa çıkarılmasından bu yana, böylesi sahte ve hain argümanı kullanan bir kısım sol gurupların dillerine doladıkları yalanlarla saldırgan tutum takınmaları bizim için ANLAŞILIR  bir durumdur. Anlaşılır bir durumdur çünkü, iyilik ve vicdandan bir nebze nasiplenmemiş soğuk savaş kalıntısı bu arkaik kesimler, bu saldırganlıkları ile kendilerini ifade etme yolu aramaktadırlar.
Kamuoyu ile paylaşmak isteriz ki; iyilik, adalet ve erdem için onlarca çalışanımız ve gönüllümüz başta İsrail saldırganlığı (Mavi Marmara olayı) olmak üzere, bir çok kez böylesi durumlarla karşı karşıya kalmıştır. Ve hamdolsun Allah’a ki zelil olan iyiliği boğmaya çalışan bedbahtlar olmuştur."

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner165

banner4

banner152