Samsun da aşırı soğuk vatandaşa zor anlat yaşattı

Bugün Samsun'da görülen soğuk hava dalgası esen rüzgarında etkisiyle birlikte vatandaşlara zor anlar yaşatırken bazıları için keyifli dakikalar geçirmesine sebep oldu.

Samsun da aşırı soğuk vatandaşa zor anlat yaşattı

Samsun ve ilçelerinde yaşanan soğuk hava etkisiyle yağan kar da buz haline geldi. Vatandaşlar donan yollarda yürümekte zorluk çekerken çocuklar içinse eğlence dolu dakikalar geçirmesine sebep oldu.
Bu arada Ladik gölüde dondu. Ladik ilçesinde 870 hektarlık alana sahip Ladik Gölü, etkili olan soğuk hava nedeniyle dondu.
Yüzen adacıkları ve turna balığıyla ünlü olan Ladik Gölü, meraklıların akınına uğruyor. Düşen hava sıcaklıkları nedeniyle tamamen donan gölü görmek isteyen vatandaşlar, yaklaşık 20 santimetre kalınlığına ulaşan buz üzerinde kayarak eğleniyor.


Gölün donduğunu öğrenerek Ladik'e geldiklerini belirten vatandaşlar, gölün üzerinde rahatlıkla gezdiklerini söyledi.
Göl çevresinde yaşayan Soner Tiryaki, AA muhabirine, Ladik Gölü'nün her yıl donduğunu belirtti.
Bu yıl gölün 3 gün içinde donmasının kendisini şaşırttığını vurgulayan Tiryaki, "Normal olarak göl her yıl ocak ve şubat aylarında donuyordu. Ama bu süreç bir ay sürüyor. Hafta içi havaların aşırı soğuk olması nedeniyle göl 3 gün de dondu. Yaklaşık gölün üzerinde 15 ila 20 santimetre buz var. Üzerinde rahatlıkla yürüyüş yapabiliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4