Bir gazetecinin köşe yazısındaki tutarsızlığı!

Geçen gün boşuna yazmadık, Hangisine inanacağız! diye?

Bir insanda bu kadar tutarsızlık olurmu? "Nerden baksan tutarsızlık, Nerden baksan ahmakça"

Bir hafta önce yazdığı yazının üstene çıkmış çiftte telli oynuyor?

Konular güzel sıkıntı yok! her vatandaşın dert yandığı sorunlarla ilgili bilgilendirme yapıp yetkilileri göreve davet ediyor! her zaman yaptığı gibi, ama nafile...?

Kendisine gazetecilik öğretecek değiliz ama insan bir yazdıklarına bakar, 1 hafta önce ne yazıyorsun şimdi ne yazıyorsun. Ha yerine başkası yazıyorsa bilmeyiz tabiki!

10 Mayıs tarihli köşesinde "BİM, A101, ŞOK, MİGROS, CARFUR, MAKRO... Tüm; Yetkililerin gözü önünde bu firmalar SAMSUN'u bitirdiler!.. 'Bakkal' esnafını resmen yok ettiler!.." diyerek küçük ve yerel esnafa sahip çıkmak için güzel bir konuya değiniyor, fakat 3 Mayıs tarihli yazısında ise "Matbaasının çürüyen mutfak tezgahı için KOÇTAŞ'a gittiğini, alışverişi yaptığını ve orada yaşadığı sıkıntıları yazıyor. 

Sanırsınız oturduğu apartmanın altında bakkal var her gün alışverişi ordan yapıyor.!!! 

Madem bu kadar mahalle bakkalını, köşedeki kasabı, sanayi deki mobilyacıyı genel olarak yerel sermayeyi düşürüyorsun, 3 Mayıs tarihli köşe yazında aklınca başlığında subliminal mesaj vererek gönderme yaptığın ve 'Artık bu öküzleri fazla süründürecek bir şey kalmadı' diye yazının içinde kendi göstererek ifade ettiğin KOÇTAŞ'a neden gittin? yokmuydu az önce bahsettiğim sanayideki  mutfak tezgahçısı da oradan alamadın? diye sorarlar adama diyecem ama! kimse benim gibi dikkat edip soracağını da sanmıyorum aslında!!!

Öküz demişken aklıma Sarı Öküz'ün hikayesi geldi... 

Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.

Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.
 
Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."
 
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.
Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
"Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."

Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.
Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."

Kıssadan Hisse...

Kalın sağlıcakla..!

YORUM EKLE

banner4