banner21

Diyanetten üniversite öğrencilerine özel umre

Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere üniversite öğrencilerinin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarının artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla özel umre turu düzenliyor. Umreye gitmek isteyip de imkânı olmayanlar için belediyeler, STK'lar, hayırseverler seferber olacak.

Diyanetten üniversite öğrencilerine özel umre

4 bin öğrenci, öğretim üyelerinin rehberliğinde umre yapacak. 
Turlar 6-7 gün sürecek, Mekke'de kalış süresi 4-5, Medine'de 2 gün olacak. 
Konaklama 3 kişilik odalarda olacak. Mekke’de otellerden Kabe’ye ulaşım servislerle sağlanacak. Ücretler kişi başı 2.250TL olarak belirlendi. 

Turlara katılmak isteyenlerin 25 yaşını doldurmamış olmak Türk Hava Yolları #milessmilesüyesiolmakşartı aranacak. Öğrenciler, https://www4.thy.com/tkmiles/membersignin.tk?lang=tr link adresinden miles&smiles üyeliği yapabilecekler.
Kayıt nasıl yaptırılacak?
Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin veya taksitli olarak yatırabilecek.
Bu kapsamda, öğrenciler, il/ilçe müftülüklerine müracaat ederek veya elektronik ortamda hac.diyanet.gov.tr adresinden kayıtlarını yapabilecekler.
Ücretler, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerine yatırılabilecek. Müftülüğe geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaport teslim edilecek.
İsteyenler, Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 6, Vakıfbank ve Halkbank’ın sunduğu 4 aya kadar taksit imkânından yararlanabilecek. 
Bu işlemlerden dolayı umre yolcusundan herhangi bir ücret farkı alınmayacak. İmkânı olmayanlar için hayırseverler devrede
İlk kafilesi 22 Şubat'ta yola çıkacak, son kafile ise 24 Mayıs'ta. 
Dönüşler ise 31 Mayıs'ta son bulacak. “İlk kafile için son müracaat tarihi 10 Şubat. İlk kafile 22 Şubat’ta Sabiha Gökçen Havalimanından hareket edecek. 
Turlarımız haftada 4 gün 80’er kişi olarak planlandı. Her grubun başında en az 1 sorumlu öğretim görevlisi bulunacak.” diye konuştu.

SAMSUN MÜFTÜLÜĞÜ

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4