İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Halep için 30 bin TL topladılar

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Halep’te yaşanan dram karşısında sessiz kalmadı. Atakum Anadolu İHL öğrencileri Kızılay ve İHH’nın başlattığı 1 Tır Un kampanyasına katılarak Halep için 30 Bin TL (Otuz Bin) topladılar.

İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Halep için 30 bin TL topladılar

Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin, Okul Aile Birliğinin, öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin katkılarıyla toplanan 30 Bin TL’lik( otuz bin)  yardım Kızılay Başkanı Dr. Habib Demirel’e öğrenciler tarafından devir teslim töreni ile verildi. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Halep’teki gözyaşlarını dindirmeye destek olmak için seferber oldu.  
Atakum Anadolu İHL Müdürü Zahit Köseoğlu, Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı İbrahim Sandıkçı, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Latif Ünal, Kızılay Başkanı Dr. Habib Demirel, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Erol Anlı ve sınıf temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen devir teslim töreninde öğrencilerin konuşması ile duygulu anlar yaşandı.
“HALEP’TEKİ KARDEŞLERİMİZİN SESİNİ DUYURMAK BİZ MÜSLÜMANLARIN, BİZ İMAM HATİPLİLER’İN DE GÖREVİDİR.”
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Onur Can Aslan “Halep için ne yapabiliriz diye hep düşündük. Halep’teki kardeşlerimizle birlikte düşmanlara karşı savaşıp, şehit olalım istedik. Kulluk borcumuzu nasıl öderiz diye düşündük.  Kızılay ekibi olarak sesimizi duyurmamıza aracı oldunuz. Bu projeyi başlatandan Allah razı olsun. Halep’teki dramı içimizde hissediyoruz. Halep’teki zulmü okulumuzda hissediyoruz. Atakum Anadolu İHL öğrencileri olarak kardeşlerimize destek olmak istedik. Samsun’da bu projeye öncülük eden okul olmakta bizi mutlu ediyor. Diğer okulları gezerek projemizi anlatıyoruz. Halep’teki kardeşlerimizin sesini duyurmak biz Müslümanların, biz İmam Hatiplilerin de görevidir.” Diye konuştu.
Öğrencilerin her zaman yanında olduğunu söyleyen Kızılay Başkanı Dr. Habip Demirel, okulunuz adına bu yardımlardan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Devir Teslim töreni toplanan yardımların, Kızılay Başkanı Dr. Habip Demirel’e teslim edilmesi ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4