İstihdamın aktörleri genç istihdamı için buluşuyor

Ülkemizde gençliğe yönelik politikalara yön veren aktörler; Avrupa ülkelerindeki uzmanlarla bir araya gelerek, eğitim ve istihdamda yer almayan gençlere yönelik alınması gereken tedbirleri masaya yatıracak.

İstihdamın aktörleri genç istihdamı için buluşuyor

Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü Teknik Destek ve Bilgi Değişimi Mekanizması (TAIEX) kapsamında ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilecek “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Gençlere (NEET) Yönelik Uyum ve Aktivasyon Politikaları” konulu çalıştay ülkemizin gençlik politikalarını yönlendiren aktörler ile Avrupa ülkelerinden yabancı uzmanları bir araya getirecek.
15-16 Şubat tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek çalıştaya Genel Müdür Vekilimiz Mehmet Ali Özkan ve İŞKUR temsilcilerinin yanı sıra Almanya, Polonya, İspanya, Romanya ve Finlandiya’dan gelen yabancı uzmanlar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, AB Delegasyonu, TÜİK, TOBB, SETAV, TEPAV, Gazi Üniversitesi, ILO, KOSGEB, YÖK, TİSK, TÜRK-İŞ, TESK ve HAK-İŞ, temsilcileri dekatılacak.
İki gün sürecek çalıştay kapsamında “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Gençlere (NEET)” yönelik Avrupa Birliği’ndeki iyi uygulamaların ve tecrübelerin paylaşılarak karşılıklı kapasite gelişim sürecinin desteklenmesi hedefleniyor. Ayrıca genç istihdamının artırılması için ulusal politikaların ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesi de amaçlanıyor.

Yer: Holiday Inn Ankara,
Saat: 09:15
İrtibat Numarası: 0312 216 32 20

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4