banner21

Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi'nin üçüncü toplantısı Samsun’da yapıldı

TÜRKONFED İDK Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi’nin üçüncü toplantısı Samsun’da gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, “Kadınların iş gücüne yüzde 3 katılımı Türkiye’nin büyümesine artı 1 puan etki etmektedir” dedi.

Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi'nin üçüncü toplantısı Samsun’da yapıldı
banner9

Kadının işgücüne katılımı, sosyal ve toplumsal statüsünün yükseltilmesi, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve İş dünyasında kadın konusuna odaklanan çalışmalarıyla da bilinen Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 2015 yılının Aralık ayında başlattığı “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi” toplantılarına Samsun’da devam etti. İş dünyasının kadın konusunu ele almak için bir araya geldiği, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu tarafından geliştirilen “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi” üçüncü toplantısı, Orta Karadeniz Sanayici ve İş Dernekleri Federasyonu (ORKASİFED) ve Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) ev sahipliğinde düzenlendi.

28 Eylül 2016 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıya, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / İDK Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, ORKASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Emin Bahri Uğurlu ve SAMİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu katıldı.

Kadınların iş dünyasında daha fazla yer edinmesi için farkındalık faaliyetlerine devam ettiklerini aktaran SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, "Meslek edinmek arzusunda olan kadınlarımızı kurslara yönlendirmek; kendi işini kurmak isteyen kadınları üretime ve pazarlamaya yönlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Önce işin devamlılığını sağlamalı sonra kazanç peşinde koşmalıyız. İş fikrine önce kendimiz inanmalıyız, büyük hedefi küçük parçalara ayırarak yönetmeliyiz.”

Açılış konuşmalarının ardından bölgenin başarılı iş kadını Aydıner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nur Aydıner Meral’e ödülü, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Açık tarafından takdim edildi. Yine bölgenin girişimci iş kadınlarından Nezahat Şahin de, katılımcılarla başarı öyküsünü paylaştı.

Ödül töreninin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Ardalı’nın moderatörlüğünde “Türkiye’de Karar Alma Mekanizmalarına Kadınların Katılımının Önemi” paneli düzenlendi. Panelin konuşmacıları arasında ise AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın, Aydıner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nur Aydıner Meral ile Haber Medya Grubu Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4