TŞOF Apaydın: ‘Minibüslerin otobüs vergisi sorunu devam ediyor’

Minibüslerin 16 ve 17 koltuklu olanlarının otobüs tarifesinden vergi ödemesine ilişkin uygulamanın bir türlü düzeltilmediğini belirten Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Sayın Başbakanın açıklamasından sonra Maliye Bakanlığında konuyla ilgili toplantılar yaptık. Ancak sorun hala çözülmüş değil” dedi.

TŞOF Apaydın: ‘Minibüslerin otobüs vergisi sorunu devam ediyor’

“VAADLER BİRBİR YERİNE GELİYOR”

7 Haziran seçimlerinden önce Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun minibüslerin otobüs tarifesinden vergi ödemesi ile ilgili sorunun en kısa sürede çözüleceğini hatırlatan Apaydın, “Başbakanımızın bu açıklamasından sonra Maliye Bakanlığında toplantı yaptık ve çalışmalar başlamıştı. Daha sonra Sayın Başbakanımızla bir kez daha görüştük ve kendileri ‘7 Haziran’da ne dediysek bugün de arkasındayız’ dedi. Hükümetimiz seçim vaatlerini büyük bir hızla yerine getiriyor ancak minibüsçünün sorunu bir türlü çözülmüyor” diye konuştu. 

“MİNİBÜSLERİMİZ OTOBÜS SAYILMASIN”

16 ve 17 koltuğu olan minibüslerin 3 yılda fazladan 3.195 TL motorlu taşıtlar vergisi ödediğini belirten Apaydın, “Minibüs olarak üretilen, ruhsatında minibüs yazan ve sigorta primi minibüs olarak ödeyen araçların bir tek vergi uygulamasında otobüs sayılması kabul edilemez. Bu haksız uygulamanın bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 07:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4