banner134
banner121

Vali Aksoy, Samsun TSO’nun 'Şeref Üyesi' oldu

Diyarbakır Valisi olarak atanan Vali Hüseyin Aksoy, Samsun TSO Yönetimi’ne kentte sağlanan kurumlar arası işbirliğinin gelişmesine katkılarından dolayı teşekkür etti. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, Vali Aksoy’a Oda’nın ‘Şeref Üyeliği’ beratını takdim ederek, “Samsun halkı her zaman sizi minnet ve şükranla anacak. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağız. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

Vali Aksoy, Samsun TSO’nun 'Şeref Üyesi' oldu
banner141

Diyarbakır Valiliğine atanan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun’daki veda ziyaretleri kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası’nı (STSO) ziyaret etti. Vali Hüseyin Aksoy, Samsun TSO’ya gelişinde Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Divanı ve Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanları tarafından karşılandı. Oldukça duygusal anların yaşandığı ziyarette konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, görev süresi boyunca Vali Hüseyin Aksoy önderliğinde kentte önemli çalışmalara ve projelere imza attıklarını söyledi.    
Samsun halkı sizi minnet ve şükranla anacak
Samsun’a yaptığı hizmetlerden ötürü Vali Aksoy’a şükranlarını sunan Başkan Murzioğlu, “Kentimize yaptığınız katkıları unutmayacağız. Yaptığı hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Valimizin ismi benim yüreğimde farklı bir şekilde kalacaktır. Sizden önce kentimizde üç kurumu yan yana kimse görememişti. Sizin önemli katkılarıyla kentte bir birliktelik sağlandı. Gerek yıllardır konuşulan Fuar ve Kongre Merkezi olsun, gerek Teknopark Projesi, gerekse Lojistik Köy Projesi olsun bunların hepsi sizlerin katkılarıyla oldu. Oda ve Borsa hizmet binası arsasının alınmasında sağladığınız öncülüğü unutmayacağız. Bunların yanında Gıda OSB’nin hızla yapılanması, Kavak OSB’nin birinci etabının altyapısının hazırlanarak yatırımcıya açılması ve diğer OSB’lerin sorunlarının aşılması da yine sizlerin öncülüğü sayesinde olmuştur. İnşallah bundan sonra da kentte sağladığımız bu birliktelik devam edecek. Yüreğimiz buruk. Ama orası da ülkemizin güzel bir kenti.  Samsun halkı her zaman sizi minnet ve şükranla anacak. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağız. Yeni görev yerinizde de üstün başarılar sağlayacağınıza yürekten inanıyorum. Allah yolunuzu açık etsin” diye konuştu.
“Önemli projeleri hayata geçirmenin mutluluğu içindeyim”
Samsun’da görev yaptığı süre içinde birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Hüseyin Aksoy, “Öncelikle sizleri tanımaktan ve beraber çalışmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar yaptığımız projeler inşallah bundan sonra da artarak devam eder. Bu projelerden bir tanesi de sizlerin de içinde bulunduğu Lojistik Köy Projesi’dir. Böylesi önemli projenin herhangi bir eksiği kalmadı. Bana verilen bilgiye göre iki ay içinde ihaleye çıkılması onayını gönderecekler. Bilim ve Sanayi Teknoloji Bakanlığı projenin ihalesini yapacak. İhalede Samsun’dan da komisyon üyeleri olacak. Benim beklentim önümüzdeki mart veya nisan ayları gibi ilk kazma vurulur. Samsun için büyük önem verdiğimiz bu proje inşallah kent ekonomisine, ticaretine, kentin ihracat hedefinin altyapısının sağlanmasına önemli katkılar sağlar. MEDİKÜM’cüler için çalışmalar vardı. Onlarda Bafra’da ikinci gelişim alanında gelmesi için çalışmalar başlatıldı. Havza OSB’nin altyapısı ihalesi tamamlanarak müteahhit işe başladı. Bu ve buna benzer birçok projeyi hayata geçirmenin mutluluğu içindeyim” dedi.
İşbirliğinden dolayı Samsun TSO’ya teşekkür etti
Samsun’da bulunduğu süre içinde kurumlar arasındaki diyalog ve işbirliğinin gelişmesine ve sürdürülmesine büyük önem gösterdiğini kaydeden Vali Aksoy, “Bunu da büyük ölçüde başardığımı düşünüyorum. Bu kadar kurum ve kuruluşun bir araya gelip birçok proje üretmesi hiç de kolay değil. Fuar ve Kongre Merkezi, Lojistik Köy Projesi kurumlar arasındaki işbirliğine ve diyaloğuna çok güzel bir model oldular. Bu projeleri hayata geçirirken sizlerle çok güzel diyaloglarımız oldu. Samsun’un şu projesi var dediğimizde hiçbir zaman hayır demediniz. Sel oldu yardım toplanacak dedik, yardım topladınız. Başka projeler oldu onlarda da her zaman yanımızda oldunuz. Sizlerin şahsında tüm arkadaşlarıma gösterdiğiniz işbirliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah güzel şeyler bundan sonra da Samsun adına devam eder” diyerek duygularını dile getirdi.
Aksoy’a “Şeref Üyeliği” beratı
Konuşmaların ardından Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu ve Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Diyarbakır Valiliği’ne atanan Hüseyin Aksoy’a Oda’nın Şeref Üyeliği  Beratı, Oda üyeliği kartı ve hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti. Vali Aksoy ise, Samsun TSO’nun şeref üyeliğine layık görülmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduğunu söyleyerek, teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner165

banner4

banner152