1.İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'nden herkes memnun

İlkadım Belediyesi tarafından Sahil Yolu Kurtuluş Parkına kurulan Karadeniz'in ilk ve tek en büyük Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'ne ilk iki günde 10 bin'in üzerinde ziyaretçi girişi yapıldı. 18 Nisan'da açılış yapılan 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliğine 24 Nisan'a(hafta sonu cumartesi ve pazar) kadar 120 bin'in üzerinde ziyaretçi girişi yapılması bekleniyor.

1.İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'nden herkes memnun

SAMSUNLULAR ÇOCUK KİTAP GÜNLERİ'NE AKIN EDİYOR

Samsun'un Çarşamba, Asarcık, Tekkeköy, Canik ve Atakum gibi çevre il ve ilçelerde okuyan öğrenci ve vatandaşların yoğun ziyaretleri ve ilgisiyle karşılaşan 1. İlkadım Çocuk ve Kitap Günlerine hafta sonuna kadar 120 bin'in üzerinde ziyaretçi yapılması hedefleniyor.  Çocuk Kitap Günlerinin yanı sıra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını özel program ve etkinliklerle renklendiren İlkadım Belediyesi Çocuk ve Kitap Günleri Şenliğinin ikinci gününde çocuklarla kitap okuma etkinliği,  yazar söyleşileri, hayalbaz oyun atölyesi, Bremen Mızıkacaları ve sihirbazlık öğreniyorum gösterisi yapıldı.

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR, VATANDAŞLAR MEMNUN

Etkinlik çadırı ve açık alanda okulların gün boyunca gösterilerinin yanı sıra İlkadım Belediyesi'nin çocuklara ücresiz olarak kurduğu şişme çocuk oyun parkında çocuklar gönüllerince eğlenerek hoşça vakit geçiriyor. Öğretmen, öğrenci ve velilerin büyük memnuniyet duygulu 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği etkinliği dolayısıyla İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a vatandaşlar teşekkür ediyor.

İLK İKİ GÜNDE İLGİ BEKLENENDEN FAZLA OLDU

Bu sene ilkini organize ettikleri 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'nin yoğun ilgiyle karşılandığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  " Samsun'da böyle bir etkinliği ilk defa düzenlerken ilk günden itibaren bu kadar yoğun bir ilgi ile karşılanacağını tahmin edemiyorduk.  Samsun'un merkez ilçelerinin yanı sıra çevre ilçelerden yoğun ziyaretler alıyoruz. Geleceğimizin yarınlarını oluşturacak olan çocuklarımıza küçük yaşlarda okuma alışkanlığını kazandırmayı  hedeflediğimiz 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliğimize okullar, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.  İlk sene etkinlik ve kitap standları olan toplamda 1.500 metrekare olan çadırımızın bu sene küçük olduğunu yayınevlerimiz ve ziyaretçiler bizlere iletti. İnşallah seneye çok daha büyük ve geniş kapsamlı olarak düzenli olarak her yıl bu organizasyonumuzu yapmayı arzu ediyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4