Amazon Termeliler Kültür ve Dayanışma Derneğinden Kul’a ziyaret

Amazon Termeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Güler ve dernek yönetim kurulu üyeleri Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti.

Amazon Termeliler Kültür ve Dayanışma Derneğinden Kul’a ziyaret
banner94

Güler, Kul’u makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyarete dernek yönetim kurulu üyeleri Meliha Uzun, Ali Rıza Ultav, İsa Baş ve Cemil Dürümlü katıldı.

Derneğin 2014 yılı içerisinde 40 üye ile kurulduğunu ifade eden Güler, amaçlarının ilçenin kültürel değerlerini ön plana çıkarmak olduğunu kaydetti.

"Amazon Termeliler Kültür ve Dayanışma Derneğimizce Terme’nin kültürel değerlerine sahip çıkararak hemşehrilerimiz arasındaki dayanışmayı güçlendirmek istiyoruz" diyen Güler, şunları kaydetti:

"Ayrıca tarihten gelen Amazonlarla ilgili eserleri gündeme taşımak, güzide ilçemizin turizme yönelik değerlerini gün yüzüne çıkararak Terme’nin ekonomisine turizm yolu ile katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu aşamada Amazonların yaşadığı yerler olarak kabul edilen Gölyazı, Simenit ve Çobanyatağı’nda planlanan çalışmalar ile ilgili Başkanımızla görüş alışverişinde bulunduk. Dernek çalışmalarımız ile ilgili bilgiler verdik.  Güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum."

Derneklerin toplumların gelişmesindeki önemine işaret eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ise şunları dile getirdi:

 

"Turizme önem verilebilmesi için önce bunun bir altyapısı olması gerekiyor. Bu altyapı bizim ilçemizde var. Dünyadaki değişen trendler nedeniyle turizm artık doğa ve tarih turizmine doğru kaymaya devam ediyor. Bu kapsamda Terme büyük bir şansa sahip. İlçemiz tarihi yönden Amazonların ana vatanı olarak kabul edilen yerleşim yeridir. Dolayısı ile biz bunları anlatıp turizmde pazarlayabilirsek çok önemli bir kazanç sağlayabiliriz.  Çalışmalarımızla birlikte Terme  insanların sadece gelip geçtiği değil, konakladığı bir merkez olacak. İlçemizde önemli bir eksikliği giderecek derneğinizin çalışmalarında başarılar diliyor, ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4