banner21

Antalya YÖREKS’e Samsun damgası

Antalya’da düzenlenen ve Samsun Ticaret Borsası’nın da yer aldığı 7’nci Yöresel Ürünler Fuarı’ na ziyaretçi akını yaşandı. Başta TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu olmak üzere stand ziyaretçilerin hayli ilgisini çekti.

Antalya YÖREKS’e Samsun damgası

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve kısa adı “Yöresel Ürünler Fuarı” olan YÖREKS’in bu yıl 7’ncisi Anfaş Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı.  30 Ekim tarihine kadar  gezilebilecek fuara 80 ilden 100 oda ve borsa, kalkınma ajansları, onlarca kurum ve yüzlerce firma katıldı. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Samsun Ticaret Borsası’nın da yer aldığı Amasya, Çorum ve Tokat illerinin ortak katılımıyla düzenlenen 384 metrekarelik stanttaki yöresel ürünler ziyaretçilerin hayli ilgisini çekti. Simitten, kaymaklı lokuma, bafra pidesinden, terme pirincine  kadar birçok ürünün sergilendiği fuarı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu ve bürokratlar ile kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ziyaret etti.

İlk gün adeta izdihamın yaşandığı fuarda bölgeyi en iyi şekilde temsil ettiklerini söyleyen Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, “Samsun her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara damgasını vurdu. Yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz ile bölgemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadık” dedi. Standı ziyaret eden TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, katılımcıları tebrik etti.

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Tunç, Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Meclis Üyeleri İslam Öztürk, Özlem Ertekin, Demir Küçük, Mehmet Gürsoy, Ömer Minuz, Yüksel Kaya, Genel Sekreter Ahmet Aliyazıc ı ile Samsun Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Müdürü Bülent Turan da Samsun standında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4