Ayvacık'ta karla mücadele 24 saat aralıksız sürdürülüyor

Türkiye’yi etkisi altına alan, yoğun kar yağışı Ayvacık İlçesinde de de yoğun bir şekilde etkisini gösterdi. Meteoroloji Müdürlüğü’nün, önceden verdiği uyarıları dikkate alan Belediye Başkanı Mustafa Belur Beyaz Alarm Ekibi oluşturdu.

Ayvacık'ta karla mücadele 24 saat aralıksız sürdürülüyor

Belediye Başkanı Mustafa Belur, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Güler, Refahittin Şencan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Ersoy, Fen İşleri Müdürü Vedat Yazıcı, Yazı İşleri Müdürü Fedai Altıkat ve Ayvacık Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri İlçede 3 gündür aralıksız devam eden yoğun kar yağışı sebebi ile gece gündüz 24 saat boyunca olası olumsuz durumlara karşı koordinasyon merkezi olan Belediye hizmet binamızda vatandaşlara hizmet için gece de dahil tetikte bekliyorlar. Ayvacık Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekiplerinin  ilçede 3 gündür aralıksız devam eden kar yağışıyla mücadele çalışmalarını 24 saat boyunca aralıksız sürdürüyor . Vatandaşların kar yağışından etkilenmemesi için belediyenin  tüm makinaları eş zamanlı olarak tüm mahallelerde kapanan yollara müdahale ediyorlar.

 

 

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ‘’ Kış girdiği andan itibaren biz teyakkuz halinde, bütün ekiplerimizi organize ederek hazır bir şekilde, meteoroloji ile de irtibat halinde İlçemizde böyle bir yoğun kar yağışını bekliyorduk, bunun için de tedbirliydik, yağmaya başladığı  andan itibaren bütün ekiplerimiz sahaya çıktı, bütün araçlarımız İlçemizin değişik mahallelerinde bilhassa yüksek mahallelerimizden başlayarak kar temizleme çalışması yapıyorlar. Ayvacık Belediyesi olarak ne kadar yoğun kar yağarsa yağsın tüm personelimle gece gündüz demeden 24 saat boyunca vatandaşlarımızı mağdur etmemek için karla mücadele ediyoruz. Tüm mahallelerimizin yolları ciddi manada karla kapalı durumda. Birkaç gündür devam eden yoğun kar yağışı ilçemizin özellikle üst mahallelerinde ulaşımı aksatıyor. Oluşturduğumuz Beyaz Alarm ekibi ile mahallelerimizde durmaksızın faaliyet göstererek kapanan yollarımızı temizliyor ulaşıma açıyoruz. karla mücadele çalışmalarında gecesini gündüzüne katarak özveriyle çalışan personelime yürekten teşekkür ediyorum’’. Dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 08:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4