banner21

Başkan Genç Bayburtlularla buluştu

Samsun’da yaşayan Bayburtlular ile biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Milli Seferberlik çağrısı sadece askeri anlamda düşünülmemelidir. Ülkemizde ve dışarıda yaşanan gelişmeleri bu ülkenin her insanı milli düşünmeli ve hedeflerine doğru ilerleyen Türkiye’nin yüküne omuz vermelidir” dedi.

Başkan Genç Bayburtlularla buluştu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin daveti üzerine dernek yönetimi ve üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Dernek Başkanı Hakan Tali’nin de yer aldığı buluşmada dernek yönetimi ve üyeleri ile sohbet eden, onları dinleyen Başkan Genç, ülkenin içinde bulunduğu sürece vurgu yaparak, birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Başkan Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Seferberlik çağrısının doğru anlaşılması ve herkesin milli düşünmesi gerektiğini söyledi.

‘HEPİMİZİN SORUMLULUĞU VAR’
Kahvaltının ardından konuşan Başkan Osman Genç, şehitlere rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “Ben belediye olarak şunu yaptık, bunu yaptık, yollar, köprüler, binalar inşa ettik diye anlatmayacağım. Çünkü şehrimiz ve ülkemiz çok büyük bir tehlikenin içerisindeyken bunların hiç birisinin önemi ve anlamı yok. Üstad Necip Fazıl’ın Sakarya Türküsü şiirinde ifade ettiği gibi; ‘Bugün de oluklar çift. Birinden nur akıyor, diğerinden kir.’  
Yaşadığımız gelişmeler onu gösteriyor. Bu nedenle hepimizin şehrimize, geleceğimize, vatanımıza ve milletimize karşı sorumluluğu var. Herkes milli düşünmek zorunda” dedi.

‘BAYBURTLULAR VATANINI SEVEN İNSANLARDIR’
Davetlerine icabet eden Başkan Osman Genç’e teşekkür eden Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali de, “Bayburtlular olarak vatanını, milletini seven insanlarız. Samsun’da yaşıyoruz ve Samsun’u çok seviyoruz. Yatırımlarımızı buraya yapıyoruz. Samsun’un kalkınması için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Genç, dernek üyelerinin sorularını yanıtladı. Programın sonunda Dernek Başkanı Hakan Tali, Başkan Osman Genç’e Bayburt yöresine ait dokuma sanatıyla yapılmış kravat hediye etti. 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4