Başkan Genç'ten öğrencilere hem iftar hem ödül

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Seviye Belirleme Sınavı'nda dereceye giren Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde yer alan etüt merkezi öğrencileri ile önce iftar yaptı, ardından ödüllendirdi.

Başkan Genç'ten öğrencilere hem iftar hem ödül
banner94

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde bulunan Kariyer Gelişim Merkezi (KARGEM) ile Canik Akıl Küpü ve Etüt Merkezi (CAKEM)'ndeki öğrenciler ile ailelerini iftar yemeğinde ağırladı. 8 binden fazla kişinin eğitim aldığı kampüs içerisinde verilen iftar yemeğine Başkan Genç'in yanısıra eşi Nimet Genç ve çocukları da katıldı. İftar öncesi masaları tek tek gezerek öğrenci ve velilerle sohbet eden Genç, iftarını da yüzlerce kişi ile birlikte açtı.

 

'RAMAZAN'IN RUHUNU GELECEĞE AKTARIYORUZ'

Başkan Osman Genç, iftardan sonra ise Seviye Belirleme Sınavı'nda dereceye giren öğrencilere tablet hediye etti. Öğrencilere önce iyi birer insan, sonra iyi birer meslek sahibi olmaları öğüdünde bulunan Başkan Genç, çocuklardan tabletleri amacına uygun olarak kullanmalarını istedi. Öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan Genç, Ramazan'ın ruhunu gelecek kuşaklara aktarabilmek için çaba sarfettiklerini söyledi.

 

AİLELERE TEŞEKKÜR ETTİ

Ramazan'ın kardeşlik, dostluk ve paylaşım ayı olduğunu ifade eden Genç, "Biz kurduğumuz iftar sofralarında kardeşlik bağlarını güçlendirerek, sosyal paylaşım ortamı oluşturmak istiyoruz. Etüt merkezlerimiz çocuklarımıza verdiği aile ortamındaki eğitimle yavrularımızın ikinci evi oldu. Etüt merkezlerinde yalnızca eğitim değil, dostluğu ve paylaşımı, milli ve manevi değerleri de öğretiyoruz. Biz anne babalar olarak çocuklarımıza Ramazan'ın manevi atmosferini gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Çocuklarımızı bu kampüse gönderdikleri için ailelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

GENÇ'TEN MAZLUMLAR İÇİN DUA

Türkiye'de huzur içerisinde iftar açıldığını, ancak dünyanın pek çok yerinde Müslüman ve Türklerin zulüm altında olduğuna dikkat çeken Genç, Suriye, Myanmar, Doğu Türkistan'da şiddete ve katliamlara maruz kalan Müslüman ve Türkler için dua etti. Ödül töreninin ardından Canik Belediyesi Tiyatro Okulu tarafından Ramazan Günleri Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Hacivat-Karagöz gölge oyununu izleyen CAKEM ve KARGEM öğrencileri, keyifli anlar geçirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4