Canik'ten kar mahsurlarına yardım eli

Canik Belediyesi, kar yüksekliği 1 metreyi bulması nedeniyle yaşayanlarının mahsur kaldığı 40 mahallede, hem yolları açtı hem de vatandaşlara ekmek ve kuru gıda yardımında bulundu. Başkan Osman Genç, "İyi günde, kötü günde her zaman halkımızın yanındayız" dedi.

Canik'ten kar mahsurlarına yardım eli

Yoğun kar yağışı nedeniyle Canik ilçesine bağlı 40 mahallede vatandaşlar mahsur kaldı, imdatlarına Canik Belediyesi yetişti. Kar yüksekliğinin 1 metreyi bulması ve yolların kapalı olması nedeniyle hafta sonu pazarlara inemeyen vatandaşlara Canik Belediyesi yardım eli uzattı. Kardan kapanan yolları greyderle açtıran Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bin 400 haneye ekmek, kuru gıda ve meyve yardımında bulundu. Hastaları da ziyaret eden Genç, ayrıca ilgili diğer kurumları harekete geçirdi.


ÖNCE YARDIM, SONRA HASTA ZİYARETİ
Belediyenin ilgili birim müdürlerinin de hazır bulunduğu yardım seferberliğinde Başkan Genç, yoğun kara rağmen evlere tek tek ulaşarak kapılarını çaldığı vatandaşlara kuru gıda dolu poşetleri verdi. Ulaşımın kesildiği ve zorlaştığı mahallelerde Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i karşılarında gören ve şaşıran vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Hastaları da unutmayan Başkan Genç, ziyaret ettiği hasta vatandaşların gönlünü aldı.


'İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE BERABERİZ'
Belediyeciliğin sadece yol ve kaldırım yapmak olmadığını belirten Başkan Osman Genç, "Büyükşehir Yasası'nın ardından Özel İdareye bağlı köyler mahalle oldu ve Büyükşehir'in yetki alanına girdi. Son yılların en soğuk kış mevsiminin yaşandığı bugünlerde vatandaşlarımız yoğun kar yağışı nedeniyle mağdur oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşmadığı mahallelerimizde vatandaşlarımızı o halde bırakamazdık. Canik Belediyesi olarak greyderlerle mahallelerimizin yolunu açtık ve onlara gıda yardımında bulunduk. Biz iyi günde, kötü günde her zaman halkımızın yanındayız" dedi.


'BAŞKAN ZOR ANIMIZDA YETİŞTİ'
Her şartta yanlarında olduklarını hissettiren Başkan Genç'e teşekkür eden vatandaşlar, "Kar yağışı nedeniyle hiç bir yere gidemiyorduk. Pazar ihtiyaçlarımızı gideremedik. Ancak Başkanımız yollarımızı açtırdı ve gıda ihtiyacımızı karşıladı. Çok mutlu olduk. Başkanımız normal zamanlarda zaten bizi ziyaret ederdi, ancak kar yüksekliğinin 1 metreyi bulduğu bir şartta bizlerin yanında olacağını tahmin edemezdik. Böyle zor bir anımızda yanımızda olan başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4