Canik'ten Yavuz Selim'e hem fiziksel hem sosyal dönüşüm

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yavuzselim Mahallesi'nde yapılan ve içinde düğün salonu, hanım konağı, sıbyan okulu, müzik okulu ile kurs merkezinin bulunacağı Kültür, Eğitim ve Spor Tesisi inşaatını yakından takip ediyor. Başkan Genç, fiziksel dönüşümün yanında sosyal dönüşümü de gerçekleştirdiklerini söyledi.

Canik'ten Yavuz Selim'e hem fiziksel hem sosyal dönüşüm

Mahalleleri Hanım Konakları, Sıbyan Mektepleri, Kurs Merkezleri gibi bir çok yatırımla süsleyen Canik Belediyesi'nin Yavuzselim Mahallesi'nde yaptığı Kültür, Eğitim ve Spor Tesisi inşaatı hızla yükseliyor. Başkan Osman Genç, içerisinde çok amaçlı düğün salonu, hanım konağı, sıbyan mektebi, müzik okulu ve kurs merkezinin bulunacağı tesisin inşaat çalışmalarını yakından tabip ediyor. Başkan Osman Genç, çalışmaları hızla ilerleyen tesisin 2017 yılının Haziran ayına kadar tamamlanacağı müjdesini verdi.

'YAŞAM STANDARDINI ARTIRIYORUZ'
Başkan Yardımcısı Hamza Abdurrahmanoğlu ve ilgili birim müdürleri ile birlikte Yavuzselim Mahallesi Kültür, Eğitim ve Spor Tesisi inşaatını inceleyen Başkan Genç, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı. Her mahalleyi hizmetlerle süslediklerini ve nakış gibi işlediklerini belirten Başkan Genç, "Tüm mahallelerimize hizmet ulaştırıyoruz. Özellikle Büşükşehir Yasası'nın ardından belediyemize bağlanan mahallelerimizde Hanım Konakları, Sıbyan Mektepleri ve spor tesisleri yapmanın yanında, cami ve okul çevrelerini düzenledik. Yine ayrıca merkez mahallelerimizde de insanlarımızın yaşam standartlarını artırıcı hizmetlere imza atıyoruz. İnşallah Yavuzselim Mahallemize de çok güzel bir tesis kazandırıyoruz" dedi.

'HER YENİLİK DÖNÜŞÜM DEMEK'
Yavuzselim'in önemli ilçenin mahallelerinden birisi olduğuna da vurgu yapan Başkan Genç, "Kentsel dönüşüm sadece eski binaları yıkıp yenilemek değildir. Yavuzselim Mahallemizde dönüşüme bağlı olarak doğalgaz, elektrik, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları tamamlandı. Şimdi ise üst yapısını yapıyoruz. Güzel Evim Mutlu Geleceğim projesi kapsamında sıvasız, boyasız evleri yeniliyoruz. Bunların ötesinde fiziksel dönüşümün yanında sosyal dönüşüm de sağlıyoruz. Her yenilik değişim ve dönüşümü getiriyor. Buradaki tesisimizin kaba inşaatı bitmek üzere. 2017'nin Haziran ayında inşallah bitmiş olacak. İçerisinde sıbyan mektebi, müzik okulu, hanım konağı, çok amaçlı salonuyla Roman vatandaşlarımızın değerlerine, kültürlerine değer katacak bir merkez olacak. Artık hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4