CHP İlkadım Çivril'de aşure dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe yönetimi ve İlkadım İlçe Kadın Kolları Muharrem Ayı sebebiyle İlkadım’ın Çivril mahallesinde aşure dağıtıldı.

CHP İlkadım Çivril'de aşure dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Başkanı Şaziye Altunkaya ve yönetimi Muharrem Ayı sebebiyle Mahallenin meydanına masa kurarak, hazırladıkları aşure kazanının duasını okunduktan sonra ikram tabaklarına hazırladılar. Çivril meydanında Cuma namazı sonrası tüm mahalle halkına, çalışanına aşure dağıttı. Partili kadınlar evlerinde oturanlara da kapı kapı dolaşarak aşure dağıtımını yaptı. 
Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel Cuma namazından sonra Çivril Mahallesi sakinleriyle sohbet etti. Türkel ‘’ Buraya siyaset yapmaya gelmedik, Mübarek Muharrem ayının bereketini sizlerle paylaşmak için buradayız. Aşure günü paylaşma günüdür bir ve beraber olma günüdür. Tüm Çivril mahalle halkının ve halkımızın aşure kadar tatlı bir yıl geçirmelerini temenni ederim. “dedi. Türkel sözlerine şöyle devam etti. Türkel ‘’Muharrem ayı dinimizde kıymet verilen en önemli 4 aydan biridir. Muharrem ayının ilk gününde oruç tutmak tüm yıl oruç tutmuş gibi sayılır. Dualarımızın kabul olması dileğiyle herkesin bu özel ayını kutluyorum" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Kadın Kolu Başkanı Altunkaya ‘’ Muharrem ayının Çivril halkına ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu günler toplumu kucaklayan bir araya getiren günlerdir. Bu önemli günde aşurenin birlikte paylaşılmasından dolayı mutlu olduklarını ancak aynı zamanda Kerbela’da Hz. Hüseyin’in şehit edilişinin yıl dönümü olması nedeniyle de üzüntülü olduklarını ifade eden Altunkaya , “Bunlar İslam âleminin içindeki acılı günlerden biri ama diliyoruz ki bize kardeşliğe dostluğa barışa vesile olsun” dedi.
Aşure dağıtımından sonra bir mahalle sakininin evinin bahçesinde sohbete devam edildi. Partililerle bir araya gelen Çivril mahallesinin imamı ve Çivril mahalle muhtarı ve Çivrilliler bugün bu muharrem ayının bereketini paylaştıkları için CHP’sine teşekkür ettiler. Muhtar Kaya ‘’ Muharrem ayı bereketini bizlerle paylaşmanız, aşure tadında tadınızı Çivrillilerle birlikte olarak paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm kadın kollarının ellerine sağlık, mahallemize tat kattınız’’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4