E-Reçete Ve İlaç Takip Sistemi toplantısı yapıldı

Bakanlığımız tarafından yürütülen ilaç takip sistemi ve e-reçete ile ilgili, kamu ve serbest veteriner hekimlere yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.

E-Reçete Ve İlaç Takip Sistemi toplantısı yapıldı
banner9

Toplantı salonunda yapılan eğitime; Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut GÜLER, Bakanlığımız Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığından konu uzmanı Veteriner Hekim Bekir Yücel TANRIKULU, Samsun- Sinop Veteriner Odası Başkanı Mahmut ÇETİNKAYA, 19 Mayıs Üniversitesi Hayvan Hastanesinde görevli öğretim üyeleri, İl ve ilçe müdürlüklerinde görevli resmi veteriner hekimler, İlimizde faaliyet göstermekte olan serbest veteriner hekimler katıldı.

Türkiye’de hayvan sağlığı alanında ilk defa uygulanacak ve 2018 yılında başlayacak olan e-reçete sistemi ve ilaç takip sistemi ile ilgili yaptığı sunumunda Veteriner Hekim Bekir Yücel Tanrıkulu şunları söyledi: “E-reçete ve ilaç takip sistemi ile hayvan sağlığı alanında ilacın üretilmesi, ecza deposu, veteriner hekim, işletme ve kesimhaneye kadar izlenebilirlik sağlanması hedeflenmektedir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kesintisiz bir bilgi ve iletişim kaynağı oluşturularak anlık olarak hastalık ve tedavi takibine imkân sunulacaktır. Hayvan sağlığında kullanılan ilaçlardan kaynaklanan et ve sütte bulunabilecek kalıntı sürelerinin takibini sağlayarak güvenilir gıda ve halk sağlığı alanında önemli adımlar atılacaktır.”.

Toplantı E-reçete ve ilaç takip sistemi ile ilgili oluşabilecek sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4