F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama

Samsun'un İlkadım İlçesi Zeytinlik Mahallesi nufüsuna kayıtlı olan Nevşehir'de Eğitim maksadıyla saat 18.30 sularında kalkış yapan bir F-16 tipi savaş uçağının düşmesi sonucu Üsteğmen Yasin Boy şehit oldu.

F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
banner9

Olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı uçak kazasını ilk olarak Twitter adresinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Yapılan açıklamada, "Eğitim maksadıyla bölgede bulunan bir F-16 uçağı, Nevşehir civarında kaza kırıma uğramıştır" denildi. 

Ardından ise Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada uçağın enkazına ulaşıldığı ve bir pilotun şehit olduğu belirtilerek şöyle denildi:"22 Mart 2018 tarihinde eğitim maksadıyla saat 18.30 sularında kalkış yapan bir F-16 tipi savaş uçağımız Gülşehir/Nevşehir civarında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır. Olayın ardından derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmış ve kısa sürede uçağımızın enkazına ve kahraman personelimizin naaşına ulaşılmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 22:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4