Galip Öztürk için yollara düştüler

Samsun'daki muhtar dernekleri tarafından, Samsunlu İşadamı ve Metro Holding Onursal Kurucu Başkanı Galip Öztürk’ün yeniden yargılanması için toplanan yaklaşık 400 bin imza AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya teslim edildi.

Galip Öztürk için yollara düştüler

Samsunlu İşadamı ve Metro Holding Onursal Kurucu Başkanı Galip Öztürk’ün yeniden yargılanması için Samsunlu muhtar dernekleri tarafından toplanan 382 bin imza, Ankara’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya ulaştırıldı.
“GALİP BEY’İN YANINDAYIZ”
Kampanyayı başlatan Çarşamba Metro İşletmecisi Cemalettin Durmuş, toplanan imzalarla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, “Sayın Galip Öztürk’ün böyle bir suçlama ile itham edilmesi bizleri derinden yaralamıştır. Kimseyi suçlu ya da suçsuz ilan etmiyoruz. O yüce yargının işi. Ancak yapılan son yargılamanın adil olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle adil olarak tekrar yargılanması için bizler üzerimize düşeni yapıyoruz. Şimdi sıra sayın devlet büyüklerimizde. ‘Hepimiz Galip’iz, adil yargıya talibiz’ sloganı ile yollara düştük. Bu durum çözülünceye kadar Galip Bey’in yanındayız. Bir haber alıncaya kadar da bu işin peşini bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.
Gözler şimdi yeniden yargılama için başvuruda bulunan Galip Öztürk hakkında karar verecek olan Yargıtay'a ve Anayasa mahkemesine çevrildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4