Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri işyerlerini kontrol etti

Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezi ve Ankara Samsun Karayolu üzerinde bulunan lokanta, köfte salonu ve yemek servisi yapan 25 işletmede yapılan denetimlerde iş yeri açma ruhsatı, genel temizlik, iş önlüğü, yangın tüpü ve iş yerlerinde bulunan eksiklikler kontrol edildi.

Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri işyerlerini kontrol etti

Havza Belediyesi Zabıta Amiri Erhan Demir, vatandaşın sağlığının çok önemli olduğunu, halkın sağlığıyla oynamaya çalışanlara, eksik gramajla üretim yapanlara müsamaha gösterilmeyeceğini ifade ederek; “Amacımız, vatandaşlarımızın güven içinde yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı olmaktır. Halkın sağlığını olumsuz etkileyebilecek işyerlerinin faaliyet göstermesine izin verilmeyecek.”dedi.

 

 

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise yapmış olduğu açıklamada gıda üretimi yapan iş yerlerinin rutin denetimlerin devam edeceğini bildirerek; “ Yaptığımız denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık. Bundan sonra da fırınlarımız, lokantalarımız ve pastanelerimize yönelik denetimlerimiz devam edecek. Burada önemli olan bizim denetimlerimizden ziyade işletmelerimizin kendi denetimlerini yapmaları. Ayrıca denetimlere aralıksız devam eden zabıta müdürlüğü ekiplerimize ve işlerini hassasiyet içerisinde yürüten işletmecilerimize temizlik konusunda göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyorum.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 06:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4