banner134
banner121

Havza'da 5 bin kişilik iftar

Havza Belediye tarafından düzenlenen bu yıl dördüncüsü düzenlenen toplu iftar programına 5 bin kişi katıldı.

Havza'da 5 bin kişilik iftar
banner136
banner141

Kevser Camii Akılı Park’ta düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen birlik iftarına Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, protokol üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar olmak üzere 5 bin kişi katıldı.

İftar yemeği önce Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yemek dağıtımı gerçekleşti ve iftar yemeğine katılanlar ile sohbet etti.

Yenilen iftar yemeği ardından Havza Müftüsü Lütfi Kocatürk’ün  iftar duası okundu.

Daha sonra bir konuşma yapan Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz iftarların birlik ve beraberlik sofraları olduğuna vurgu yaparak  “Geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeklerinin bir yenisinde sizler ile bir arada bulunma mutluğu içerisindeyiz. Bu gün bu meydanda Havza içerisinden, Havza dışından ve ülke dışından gelen gurbetçilerimiz, fakirimiz, zenginimiz ile birlikte yaklaşık 5 bin Havzalı burada biraya geldi. Havza birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece Havzanın önü her zaman açık olacaktır. Bir daha ki Ramazan ayında daha kalabalık bir şekilde yine burada bulunmayı Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederim.” Dedi.

İftar programı kılınan Teravi namazı sonrası İlahi Sanatçısı Fatih Yardım’ın sahne aldığı ilahi konseri ve semah gösterisi ile devam etti.

Etkinlik sonunda bir konuşma yapan Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz etkinliklerin Ramazanın son gününe kadar devam edeceğini belirterek İlahi Sanatçısı Fatih Yardım’a çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 11:17
YORUM EKLE
banner153
SIRADAKİ HABER

banner122

banner155

banner4

banner152