banner21

Havzalı Esnaflardan Çanakkale gezisi

Madeni İşler Esnaf Odası üyesi esnaflar Oda tarafından düzenlenen Çanakkale turu ile Çanakkale Destanının yazıldığı yerleri gezdiler.

Havzalı Esnaflardan Çanakkale gezisi
banner9

Maden İşler Odası Başkanlığının sosyal faaliyetler kapsamında düzenlediği geziye çok sayıda oda üyesi aileleri ile birlikte katıldılar.

Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Fahri Çiftçi 1965 yılında kurulan Havza Madeni İşler Esnaf Odasının 280 üyesi olduğunu belirterek; “ Ekonominin bel kemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli esnafların çoğunlukta olduğu oda üyelerimize hizmet etmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Odamızın sosyal faaliyetleri kapsamında ilk kez Çanakkale turu düzenledik. Bu şekilde iş yükü ile bunalan üyelerimiz hem bir nefes alsın hem de ecdadımızın destan yazmış olduğu yerleri görelim.” Dedi.

Geziye katılan oda üyeleri ise; “İki gün gibi kısa bir zaman dilimi de olsa atalarımızın kanlarıyla, canlarıyla yokluk ve kıtlık içerisinde verdikleri vatan mücadelesinin yaşandığı toprakları görmek ve yaşananları rehber eşliğinde canlı olarak izlemek bizleri çok mutlu etti.” dediler. 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4