İlkadım Belediyesi'nden kar seferberliği

İlçede yaklaşık 4 gündür etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle İlkadım Belediyesi ekipleri kapanan yolları açabilmek için 61 mahalle de 120 personel 27 araçla gece gündüz demeden mesai yapıyor.

İlkadım Belediyesi'nden kar seferberliği

Samsun'da son yılların en yoğun kar yağışından etkilenen ilçelerden birisi olan İlkadım İlçe  Belediyesi ekipleri, ilçe merkezindeki tüm ana ve ara caddelerde kar temizleme ve buzlanmayı önleme çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşların günlük yaşantısının engellenmemesi noktasında hummalı çalışmalar gerçekleştiren ekipler, kapanan cadde ve sokakları açmak için çaba sarf ediyor. 


120 PERSONEL 27 ARAÇ GÖREVDE

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yolları tuzlarken, araçların ve insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda kar küreme çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. Karla mücadele çalışmasında görev alan 120 personel, 6 yükleyici kepçe, 8 kamyon, 6 mini yükleyici, 3 greyder, 4 kar temizleme ve tuzlama aracından oluşan toplam 27 araçla, yol, kaldırım, cadde ve sokaklar araç ve yaya trafiğine uygun hale getirilmek için aralıksız çalışılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkezdeki cadde, sokak ve kaldırımlarda buzlanma olmaması, vatandaşların rahat bir şekilde ev ve iş yerlerine ulaşabilmeleri için kar küreme çalışmalarına yoğun mesai harcıyor.


GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMA

Vatandaşların yağıştan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli çalışmaların sürdürüldüğünü bildiren Başkan Tok, "Şehrimizde vatandaşlarımızın yoğun kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için ekiplerimiz gece saatlerinden beri çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Karla mücadele de önceliğimiz trafik akışının sağlanması için yolları açık tutmak. Yol açma çalışmasının hemen ardından tuzlama çalışması gerçekleştiriliyor ve yayalar için de kaldırım temizleme çalışmaları yapıyoruz’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 07:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4