İlkadım'da Camiler Bayrama hazırlandı

Vatandaşların daha rahat, temiz ve huzurlu bir ortamda bayramlarını yaşamaları için yoğun mesai harcayan belediye ekipleri, Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan cami ve mescitlere yönelik bayram öncesi temizlik çalışmaları için seferber oldu.

İlkadım'da Camiler Bayrama hazırlandı
banner9

İlkadım Belediyesi, Kurban Bayramı namazı öncesi arefe gününde ilçe genelindeki camiileri bayrama hazırladı.

120 CAMİ VE MESCİTTE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Arefe gününe ibadethaneleri bayrama hazırlayan İlkadım Belediyesi, ilçedeki 120 caminin  avlularını ve halılarını temizledi. Cami ve  ve mescit halılarını yıkayarak gül suyu sıkan belediye ekipleri, vatandaşların ibadetlerini temiz ve rahat bir şekilde ifa edebilmeleri için arefe gününü yoğun bir şekilde geçirdi.  

HER BAYRAMDA OLDUĞU GİBİ...

İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Özcan Yılmaz, "Halkımızın temiz ortamlarda bayram heyecanını yaşaması, ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için ilçedeki temizlik çalışmalarına ayrı bir önem verdik. İlçemizde bulunan 120 cami ve mescitte Cenaze İşleri birimimiz ile ortak bir çalışma yürüterek cami halılarını yıkayarak gül suyu sıktık. Cami avlularını deterjanlı su ile yıkadık. Önceki bayramlarda olduğu gibi bu bayramda halkımızın gönül rahatlığında Bayram geçirmesi için tüm ekiplerimiz seferber edildi." diye konuştu. 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4