banner134
banner121

İlkadım’da Gönül Sohbetleri

İlkadım Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla ilçe sınırları içersinde belirli camilerde organize ettiği Gönül Sohbetleri ve Kur’an Ziyafeti programları büyük ilgi görüyor.

İlkadım’da Gönül Sohbetleri
banner136
banner141

Ramazan ayının 14. Günü Hastane Mahallesi’nde düzenlenen sohbet programında  İlahiatçı Eğitimci Yazar Mehmet Talu Hocaefendi, Zekat, Fitre ve Başörtüsü konularında cemaate vaazda bulundu.  Cemaatin kulak kesildiği sohbet programında zekat ve fitrenin kimlere verilip verilmeyeceği konusunda bilgiler paylaşan Mehmet Talu Hocaefendi, başörtüsü konusunda da önemli bazı bilgiler aktardı.

Ramazan ayının Kur’an ayı olduğuna vurgu yapan Talu, Ramazan ayının On bir ayın sultanı olmasının Kur’an-ı Kerim’in bu ayda indirilmesidir” dedi. Ramazan ayını en güzel şekilde istifade edilmesi konusunda cemaate seslenen Mehmet Talu Hoca Efendi, “ Ramazan-ı Şerif, mübarek bir zaman dilimi, çok faziletli ve bereketli bir aydır. Bu ayda yapılan ibadet ve hasenata diğer zamanlara göre daha fazla çok sevap verilir ve günahlar affedilir. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) Ramazan ayının önemi hakkında şöyle buyurmuştur: “Ramazan girdiğinde cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur.” diye ifade etmektedir. Ramazan Kur’an ayıdır; Çünkü hidayet rehberi Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmiştir. Nitekim Yüce Allah: “Ramazan ayı; insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın kendisinde indirildiği aydır” buyurmaktadır.” diye konuştu.

 

Sohbetin ardından salavatı şerifeler okundu, teravih namazı kılındı. Teravih namazının kılınmasının ardından camii çıkışında vatandaşlara ücretsiz ramazan şerbeti dağıtıldı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 11:28
YORUM EKLE
banner153
SIRADAKİ HABER

banner122

banner155

banner4

banner152