İlkadım'da Gözyaşı Gecesi Gönüllerde İz Bıraktı

İlkadım Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Gözyaşı Geceleri 'Tövbekar' adlı programını Samsunlularla buluşturdu. Maneviyat dolu duygu yüklü programlarıyla 29 yıldır efsane haline gelen Gözyaşı Gecesi ekibinin Tövbekar adlı oyunu Samsun'da gönüllerde iz bıraktı.

İlkadım'da Gözyaşı Gecesi Gönüllerde İz Bıraktı

VATANDAŞLAR SALONA SIĞMADI

 İl Müftülüğü Konferans Salonunda Yaklaşık 2,5 saat süren Tövbekar adlı oyun büyük beğeni topladı. Senaryosunu ve yönetmenliğini Haşim Akten'in yaptığı Tövbekar adlı oyunu izlemeye gelen vatandaşlar salona sığmadıBüyük ilginin olduğu programda salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar iki buçuk saate yakın süren oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.  Dünya hayatının güzellikleri içersinde nefsi ile mücadele eden insanoğlunun yaşadığı sıkıntıları, karşılaştığı güçlük ve zorluklar sonunda tövbekar olmasının yanı sıra Allah ve Peygamber sevgisi, kutsal topraklar, geçmişten günümüze mazlum coğrafyada ve beldelerde Müslümanların zulüm altında yaşadığı sıkıntıların anlatıldığı Tövbekar adlı tiyatro oyunu  gönüllerde iz bıraktı. İzleyenlerden tam not alan oyun esnasında duygulanan vatandaşlar zaman-zaman göz yaşları döktü.

Programın sonuna doğru Haşim Akten, salonu dolduran  vatandaşlarla birlikte  ellerini açıp  vakfe duası yaptı.

YAZAR HAŞİM AKTEN'DEN TEŞEKKÜR

Oyunun ardından kısa bir konuşma yapan Yazar Haşim Akten, oyunun sergilenmesinde emeği geçen başta İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok olmak üzere belediye çalışanlarına teşekkür etti.  

HZ. PEYGAMBERİN YAŞANTISINI ÖRNEK ALMALIYIZ"

 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, " Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle belediyemiz kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında  Gözyaşı Gecesi ekibinin 'Tövbekar' adlı oyununu vatandaşlarımızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyduk. Senaryosu ve bizlere verilen mesajlarla çok güzel bir tiyatro oyunu. Bu programımız vesileyle Hz. Peygamberimiz Muhammed (S.A.V) ve hayatını anlamalı ve yaşantısını kendimize rehber edinmeliyiz.. Sevgili peygamberimizi ve O'nun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak durumundayız. O'nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Efendimiz (S.A.V) bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız." dedi.

Gecenin sonunda İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gözyaşı Gecesi ekibi adına  Tövbekar adlı oyunun senaryosu ve yönetmenliğini yapan  Haşim Akten'e çiçek ve ilçenin simgesi haline gelen Saathane Tablosu takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4