İlkadım'da sokak hayvanları ve kuşları unutmadı

İlkadım Belediyesi yoğun kar yağışı sonrası yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarına ve kuşları için tüm parklara maması ve yem bıraktı.

İlkadım'da sokak hayvanları ve kuşları unutmadı

Belediye Zabıta Ekipleri tarafından, doğa hayatını korumak adına yoğun kar yağışı sonrası yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarına ve kuşlar için ilçenin farklı noktalarına mama ve yem bıraktı.  Dört      gündür  devam eden ilçe genelinde etkili olan yoğun kar yağışı sonrası tüm cadde ve sokaklar karla kaplandı.


Ekipler, soğuk havayla birleşen kar yağışı sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların için yol kenarlarına, parklara  ve belirli bölgelere mama ve yem bıraktı.
İlçe genelinde kapanan yolları açmak için yoğun biçimde çalıştıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Aynı zamanda sahipsiz hayvanlar, aşırı soğuk ve kardan dolayı yiyecek bulmakta zorlanıyor. Havaların soğuması ve bastıran kar yağışı ile birlikte, bu hayvanların aç kalmamaları için belirli noktalara düzenli olarak yiyecek bırakıyoruz. Kış mevsimi boyunca da sahipsiz hayvanlar için doğaya yiyecek bırakmaya ve korumaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4