banner134
banner121

İlkadım’dan 10 bin kişiye iftar

İlkadım Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen iftar programına 10 bin kişi katıldı.

İlkadım’dan 10 bin kişiye iftar
banner136
banner141

İlkadım Belediyesi Komşu İftarları'nın bu akşamki adresi Cumhuriyet Meydanı'ydı. İftara büyük ilgi gösteren vatandaşlar meydanı doldurdu. İftardan önce Gülistan İlah Gurubu ilahi söyledi. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Dünya Kur’an Okuma Birincisi Ahmet Karalı muhteşem Kıraati ile Kur’an-ı Kerim Okudu.

DÖNGELOĞLU, AİLE HUZURU PEYGAMBER SÜNNETNDEN GEÇER

Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından ünlü ilahiyatçı- yazar Ömer Döngeloğlu vatandaşlarla dini sohbet gerçekleştirdi. Sohbetinde Peygamber Efendimizin (s.a.v) ve Ashab-ı Kiramın hayatlarından menkıbeler anlatan Ömer Döngeloğlu, güncel konularda toplumsal mesaj vermeyi de ihmal etmedi. Asrı Saadeti ve Hz. Muhammed'in (s.av.) hayatından örneklerle aile hayatının önemini anlatan Döngeloğlu, Aile hayatının daha huzurlu geçmesinin yolunun Peygamber sünnetinden geçtiğini dile getirdi.

 

DEVLET-MİLLET KAYNAŞTI

İlkadım Belediyesi'nin düzenlediği iftar programına AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan  Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, esnaf odaları başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

TOK, MEYDANI DOLDURAN VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ.

Her gün başka bir mahallede iftar yemeği vererek vatandaşlarla bütünleştiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Bu akşam gerçekten muazzam bir tabloyla karşılaştık. Biz Komşu İftarları adı altında her gün başka bir mahallede iftar yemeği veriyoruz. Bugün ise Cumhuriyet Meydanı'nda muazzam bir atmosfer oluşturdunuz. Tüm katılımcılara teşekkür ederim. Etkinliğimiz Ramazan boyunca her gün bir mahallemizde devam edecek. Günahlarınızdan arınmış bir şekilde bayrama ulaşmanızı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

 

DEMİRCAN: BAŞBAKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİM

Vatandaşların yoğun ilgisinden oldukça memnun olan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, "Önümüzde en kısa sürede idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi şimdiden kutluyorum. Bu birlik ve beraberliğimiz artsın. Allah bizi nice güzel Ramazanlara ulaştırsın. Bayramınız şimdiden mübarek olsun. Hepinize Ankara'dan Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocadan selamlar getirdim" diye konuştu.

 

KÖKTAŞ; MUAZZAM BİR ATMOSFER

Ramazan ayının birlik ayı olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Allah tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin. Ramazan paylaşmaktır. Mutluluklar paylaştıkça artar. Üzüntüler paylaştıkça azalır. Her birinizin evinde bir parça yemeğiniz muhakkak vardır. Ama siz bugün burada olmayı tercih ettiniz ve burayı muazzam bir atmosfere çevirdiniz" şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞA ÜCRETSİZ GÜL ŞERBETİ

 

Teravih namazı öncesi Site Camiinde de Kur’an Ziyafeti gerçekleştirildi. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Dünya Kur’an Okuma Birincisi Ahmet Karalı eşsiz bir Kur’an Ziyafei verdi. Muhteşem kıraati ile cemaatin huşu içinde dinlediği Kur’an Tilveti sonrası teravih namazı kılındı. Kılınan teravih namazı sonrası vatandaşlara ücretsiz ramazan şerbeti dağıtıldı. 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2015, 09:02
YORUM EKLE
banner153
SIRADAKİ HABER

banner122

banner155

banner4

banner152