banner121

Kadın gelişirse, ülke gelişir

Yeni seçilen AK Parti Canik Kadın Kolları Yönetimini tebrik eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bir toplumun gelişmişliği, o toplumdaki kadınların eğitim düzeyiyle doğru orantılıdır. Bir anne, bir eş olarak kadın toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir." dedi.

Kadın gelişirse, ülke gelişir
banner141

Başkan Osman Genç, geçtiğimiz günlerde yapılan AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları 2. Olağan Genel Kurulu'nda Başkan seçilen Gülay Korucu'ya ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti İlçe Teşkilatı'nda gerçekleşen ve İlçe Başkanı Ercan Eler'in de bulunduğu ziyarette kadınlarla sohbet eden Başkan Osman Genç, yeni yönetime başarı diledi.

 

4 MİLYON KADIN ÜYE

Kadınların, AK Parti'nin omurgasını oluşturduğunu ifade eden Genç, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun bayrağını devraldığı AK Parti, kuruluşundan bu yana kadınlara en çok önem veren parti olmuştur. AK Parti'nin Türkiye genelinde 4 milyon kadın üyesi var. Partimiz, kadın haklarında en ileri standartları yakalamak için 12 yıldır büyük bir çaba içinde. Siyasal, sosyal ve demokratik reformlarla önemli mesafeler katedildi" dedi.

KADIN TOPLUMU DÖNÜŞTÜRÜR

Nüfusun yaklaşık yüzde 52'sinin kadınlardan oluştuğuna dikkat çeken Genç, "Dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınların hayatın her alanında, iş yaşamında, sivil toplum yönetimlerinde, kamu yönetiminde siyasette daha çok temsil edilmeleri, söz sahibi olmaları günümüz dünyasının önemli bir gerekliliğidir. Türkiye'de kadınların işgücüne katılım oranını ve yönetici pozisyonunda olan kadın sayısını daha yukarılara çekmemiz lazım. Bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir toplumun gelişmişliği, o toplumdaki kadınların eğitim düzeyiyle doğru orantılıdır. Bir anne, bir eş olarak kadın toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler" diye konuştu.

ELER: SEÇİME HAZIRIZ

Haziran ayında yapılacak genel seçimlere dikkat çeken AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler de, parti olarak tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Eler, "İnanıyorum ki, özellikle hanım kardeşlerimizin de büyük katkısıyla partimizin oylarını daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz" dedi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu ise, yeni bir yönetim oluşturarak yenilendiklerini ve seçim öncesi partileri ve ilçeleri için daha sıkı çalışacaklarını dile getirdi. Ziyaret sonunda Başkan Genç, kadın kolları yönetim kurulu üyelerine “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” adlı kitap hediye etti.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4