Kariyer Eğitim Kurumları AHOB'u tercih etti

Başkent Ankara'nın saygın eğitim kurumlarından Kariyer, öğrencilerinin anlayarak hızlı okumalarını sağlayabilmeleri için AHOB'u tercih etti. Kariyer Eğitim Kurumları, 5 yıl sözleşme imzaladı.

Kariyer Eğitim Kurumları AHOB'u tercih etti
Samsun Teknopark'ta Zekasoft tarafından 7-17 yaş arası çocukların anlayarak hızlı okumalarını sağlamak amacıyla yapay zeka kullanarak yazılan AHOB, Başkent Ankara'da kullanılmaya başlandı. Kariyer Eğitim Kurumları ile yapılan anlaşmayla AHOB, 5 yıl boyunca okulun tüm öğrencileri tarafından kullanılacak. 
 
Yaşam boyu öğrenme felsefesini kendisine rehber edinmiş eğitim kadrosu ile
yenilikçi, eğitimin var olduğu her alanda saygın bir yeri olan, yaşamın
içinde söz sahibi, yüksek standartlı bir eğitim öğretim kurumu vizyonuyla çalışan Kariyer Eğitim Kurumları da AHOB'u tercih etti. Zekasoft T.A.Ş. Genel Müdürü Şadi Coşgun, okulda öğretmen ve idarecilere AHOB ile ilgili detayları anlattı. AHOB'un hangi amaçla yazıldığını, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca yapılan pilot çalışmaların sonuçlarını aktaran Coşkun, "Kariyer Eğitim Kurumlarının başarısı AHOB ile artacak. Programı kullanan öğrencilerimizde en az yüzde 60 başarı elde ediliyor" dedi. 
 
7 ile 17 yaş arasındaki öğrencilerin bilgisayarlarına yükleyeceği AHOB programıyla günde sadece 15 dakikalarını ayırarak anlayarak hızlı okumalarını geliştirebildiğini söyleyen Şadi Coşgun, "Bugüne kadar binlerce öğrenci de denenen ve 15 bine yakın öğrenciye erişen AHOB, okumayı sevdiren, soruların anlayarak okunmasını sağladığı için sınav başarısını artıran bir yazılımdır. 15 bin öğrencinin ortalama gelişimi de yüzde 103.11'dir. AHOB'u kullanan öğrenciler, programın içerisindeki özel olarak belirlenen hikayeleri okuyor. Bu oyunların göz kaslarını geliştirici özelliği var. Dikkati geliştirici, göz kaslarını geliştirici pek çok oyun ile çocukların zihni daha sağlıklı çalışmaya başlıyor" diye konuştu. 
 
Kariyer Koleji Müdürü Emin Önder de, AHOB'u incelediklerini ve öğrencilerde uygulamak istediklerini belirterek, "Markalaşan ciddiyet ve disiplin ilkeleri temel alınarak oluşturulan eğitim felsefemiz, yaşam boyu öğrenme çerçevesinde başarıya odaklıdır. Bu nedenle öğrencilerin gelişmesine büyük özen göstermekteyiz. 5 yıl boyunca yeni gelen öğrencilerimize AHOB'u kullandıracağız. İnanıyoruz ki, AHOB Kariyer Koleji'nin başarı hedeflerinde önemli katkı sağlayacak" dedi. 
 
Toplantının sonunda öğretmen ve idareciler, AHOB ile ilgili sorularını iletti. Coşgun, AHOB'un tüm detaylarını paylaşarak, "hayırlı olmasını" temenni etti.
 
Öte yandan, Kariyer Koleji öğrencileri arasında yaz tatili öncesi yapılan pilot çalışmada kullanan 962 öğrencide ortalama yüzde 152 gelişim yaşandığı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4