banner21

Makine Mühendislerinin gurur gecesi

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi'nin onur gecesine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Üretmek ve ürettiğimizi ihracata dönüştürerek bir sanayi toplumu olma yolunda çok daha fazla çalışmalıyız. Çünkü ne pahasına olursa olsun ülkemizin sanayiden kazandığı payı büyütmesi gerekiyor" dedi.

Makine Mühendislerinin gurur gecesi
banner9

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nın kuruluşunun 63. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen geceye katılarak makine mühendisi olan meslektaşları ile bir araya geldi. Gecede meslekte 15,20,25, 30,35,40,45 ve 50. yılını dolduran makine mühendislerine de plaket verildi. Plaket alanlar arasından Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel de yer aldı.  Meslekte 40 yılı geride bırakan Öncel plaketini AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'un elinden aldı.

Gecede ilk konuşan Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan,"Odamız gelişmiş,üretmiş,büyümüş ve güçlenmiştir. Bizler de şube olarak bu çabaya destek olmaktan daima gurur duyduk" ifadelerini kullandı.

Ardından konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz makine mühendisi olmaya nasıl karar verdiğini anlatarak, "Makinacılığımla hep iftihar ettim. Bugün eğer Samsun'umuza hizmet ediyor isek hep gurur duyduğum mesleğimin sayesinde. "dedi.

ÜRETTİĞİNİ İHRACATA DÖNÜŞTÜRENBİR SANAYİ TOPLUMU OLMAK ZORUNDAYIZ
Türkiye'nin 43 yıldır bir sanayileşme mücadelesi olduğuna vurgu yapan Yılmaz, "Geçmişte makine mühendisliğini seçerken Türkiye önümüzdeki 30 sene içerisinde sanayileşecek. Bugün neredeyiz. Hala daha cebimizdeki 100 liranın 23 lirasını sanayiden,60 lirasını hizmetler sektöründen geri kalanını da tarımdan kazanıyoruz. Ülkemizin sanayiden kazandığı payı büyütmesi gerekir. Üretmek ve ürettiğimizi ihracata dönüştürerek bir sanayi toplumu olma yolunda çok daha fazla çalışmalıyız. Bunun için de siz meslektaşlarım olan makine mühendislerine çok iş düşüyor."diye konuştu. Konuşmaların ardından meslekte onur yılarını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4