Mefruşat kursunda yeni doğan bebek seti ilgi görüyor

İlkadım Belediyesi Kültür Merkezi'nde açılan mefruşat kursu, yeni evlenen ve çocuk bekleyen çiftlerin uğrak mekanı oldu. Bayanların ürettikleri bebek kundakları, tulumları, patikleri, alt açma bezleri ve battaniyeleri gören çiftler bu kursu ziyaret ederek sipariş veriyor.

Mefruşat kursunda yeni doğan bebek seti ilgi görüyor

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlkadım İlçesi Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan mefruşat kursunda yapılan bebek seti, yeni evlenen ve çocuk bekleyen çiftlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.  İlkadım Belediyesi Kültür  ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İlkadım Kültür Merkezi'nde bayanların yaptıkları bebek çeyizleri büyük ilgi topluyor.

YENİ DOĞAN BEBEK ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

Mefruşat Kursu eğitmeni Gülsen Hoşhan'ın nezaretinde  kurs gören bayanlar evde arta kalan vakitlerini değerlendirerek hem meslek öğreniyor, hem de ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Kılıç dede Mahallesi Yunus Emre Sokak Yeni Adliye karşısı Bor Konutları altı bulunan kültür merkezinde eğitim gören kursiyerler, bebek kundakları, tulumları, patikleri, alt açma bezleri ve battaniyeleri yaparak  ilgililerin beğenisine sunuyor.  Bayanların meslek öğrenmenin yanı sıra becerileriyle ürettikleri yeni doğan bebek setini  görenler vazgeçemiyor. Mefruşat kursunda yapılan ürünleri gören yeni evlenen ve çocuk bekleyen çiftlerin uğrak mekanı oldu. 

"BAYANLARIMIZI KUTLUYORUM VE DESTEKÇİSİYİM"

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Bayanlarımıza yönelik açmış olduğumuz mefruşat kursumuzda  yetenekleriyle ortaya çıkarmış oldukları ürünlerle  aile ve ülke ekonomine katkıda bulunuyorlar. Halk Eğitim Merkezimiz ve Belediyemiz işbirliği ile ev hanımlarına, öğrencilere ve meslek öğrenmek isteyen herkese yönelik hazırlanan bu tür kurslarımızda insanlarımıza mesleki vasıf kazandırıyor, onları üretebilir hale getiriyoruz. Yoğun ilgi gören mefruşat kursumuzda eğitim  görerek üretebilir hale gelerek yeni doğan bebek seti yapan bayanlarımızın bu çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Bayanlarımız bu kurslarımızda ev işlerinden arta kalan vakitlerinde meslek öğrenip, öğrendiklerini kazanca dönüştürüyor. Bu tür kurslarımız aile huzurunun tesisinde önemli bir görevi yerine getiriyor. Bu manada  mesleki ve el sanatları kurs sayılarında artış sağlayarak, daha kaliteli verimli kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda her türlü desteği vermekteyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 06:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4