Metin Kuruoğlu'ndan Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Samsun Milletvekil Aday Adayı Metun Kuruoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir mesaj yayınlayarak; “Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.” dedi.

Metin Kuruoğlu'ndan Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Metin Kuruoğlu, kadınların hayatın her alanında ki önemlerini vurguladığı mesajında; 

”Aile kurumunun temel taşı olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarını sağlayacak şartları hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Toplumun her alanında kadınlara verdiğimiz değeri arttırmak en önemli hedefimizdir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz. Onlar hakkında Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız, onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onlarında sizin üzerinizde hakları vardır’ buyurarak, yüce dinimizde de her zaman kadına verilen önemin ve kadınlarımızın haklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bu kadar hassasiyet gerektiren bir konuda iktidarımız da duyarsız kalmayarak  kadınlarımızla ilgili birçok çalışmaya imza atmıştır ve atmaya devam edecektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 07:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4