banner121

Milletvekili Köktaş'tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Engelliler Günü’’ olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Köktaş'tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı
banner141

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi. "Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın artması açısından çok önemli bir gündür.  


Ancak sadece bir gün değil, her zaman engelli vatandaşlarımızı hatırlatacak ve onların yaşamını kolaylaştıracak hizmetleri sunmak sosyal devletin en temel görevidir. 
Yaşamı kolay kılmak, yaşanılabilir bir Türkiye'yi hep birlikte ileri seviyelere taşımak için çaba sarf etmekteyiz.
Engelli olmak asla bir kusur değildir, asıl kusur, onları göz ardı etmek ve yok saymaktır. Bu anlayış içinde AK Parti olarak 16 yıllık iktidarlarımız döneminde siyaset esasımız her zaman insan odaklı olmuştur. Yasal düzenlemelerin yanı sıra engelli vatandaşlarımızın günlük yaşama katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, fırsat eşitliğine sahip olarak toplum için katma değer üretecek bir konuma gelmeleri için tüm imkânlar seferber edilmiş, edilmeye de devam etmektedir. 


İnanıyorum ki hükümetimizin yanı sıra vatandaşlarımızın da desteği ile engellilerimizi çok daha müreffeh bir seviyeye hep beraber taşıyacağız.
Çünkü biz; hizmet politikamızın temeline ‘önce insan’ ilkesini aldık. Ne olursa olsun, kim olursa olsun, nerede olursa olsun önce insan dedik. Bundan sonra da bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye devam edeceğiz. 
Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler temenni ederim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4