Milletvekili Kurt, UZAYTEM’de incelemelerde bulundu

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Ondokuzmayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (UZAYTEM) incelemelerde bulundu.

Milletvekili Kurt, UZAYTEM’de incelemelerde bulundu
banner9

Milletvekili Kurt’a, OMÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Kuran, Havacılık Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd. Doç. Dr. Gökhan Kaştaş ve UZAYTEM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdem Emin Maraş’ın da hazır bulunduğu programda Kurt UZAYTEM’in farklı bölümlerini ziyaret ederek detaylı bilgi aldı.

UZAYTEM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdem Emin Maraş’ın; “Pilot adaylarının eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeleri için tasarlanmış özel tesislere sahip olan UZAYTEM, başta ülkemizde hızla büyüyen havacılık sektörünün artan nitelikli pilot ihtiyacını karşılamak, devlet uçucularını ve havayolları profesyonel pilotlarını yetiştirmek üzere yapılanmıştır.” Şeklinde ifade ettiği UZAYTEM hakkında Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt;

“Son 10 yılda havacılık sektörü uluslararası alanda %5,6 büyürken; Türkiye’de %14 büyüme gösterdi. Özellikle hükümetimiz döneminde 26 olan havaalanı sayısı bugün 55’e yükseldi. Bütün bu göstergeler ülkemizde havacılık sektörünün gelecekte ne kadar önem kazanacağını açıkça ortaya koyuyor. Havacılık sektöründe 2000’li yıllarında başında uçak koltuğuna kadar dışarıya bağımlıyken bugün savaş uçağı üretecek konumdayız. Sektörün en değerli ödüllerini peş peşe kazanıyoruz. Dün uzaya uydu göndermek mucize iken, bugün Türkiye uzaya uydu gönderiyor. Yani dün her şey hayal iken, bugün hayaller gerçek oluyor.

UZAYTEM bünyesine çalışan 12 pilot, 11 uçak, 2 simülatör ve hangarları ile kendi alanında başarıyla hizmet etmeye devam ediyor.” Açıklamasında bulundu.

Ardından Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt bina içerisinde bulunan uçuş simülatörüne binerek bir uçuşun nasıl olduğunu havalanmadan deneyimledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4