OMÜ Vakfı'nın yeni başkanı Prof. Dr. Halil Kütük oldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı 2016 Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı OMTEL Otel’de yapıldı.

OMÜ Vakfı'nın yeni başkanı Prof. Dr. Halil Kütük oldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı 2016 Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı OMTEL Otel’de yapıldı.
Olağanüstü Genel Kurul Seçimine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, OMÜ Vakfı eski Başkanı Prof. Dr. İsmet Boz, dekanlar, yüksekokul müdürleri ve vakıf üyeleri katıldı.
Toplantı; eski Vakıf Başkanı Prof. Dr. İsmet Boz’un açılış konuşması ile başladı. Ardından divan başkanlığı için açık oylama yapıldı. Açık oylamada divan başkanlığına Başkan Avukat Refik Moral, divan kâtipliğine ise İbrahim Meral ve Osman Demir seçildi. 


Tek liste halinde girilen seçimde Prof. Dr. Halil Kütük’ün listesi açık oylamayla seçildi. Seçimin sonunda dilek ve temenniler kısmında söz alan MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Türkiye’de 111’i devlet üniversitesi olmak üzere toplam 181 üniversite bulunduğunu hatırlatarak “En iyi öğrencileri kendilerine çekebilmek amacıyla üniversiteler bir rekabet içerisinde olacaklar. Bu anlamda üniversiteleri lojistik olarak destekleyen vakıfların eğitim açısından rolü de son derece önemli görünüyor. Üniversitelerin bütün bu lojistik faaliyetleri devlet imkânları ile yapabilmesi zor. Bunun için üniversitelerin; birincisi iyi bir eğitim vermesi, ikincisi başarılı öğrencileri burs ve benzeri avantajlarla kendine çekebilmesi gerekiyor.” dedi.
Bilgili konuşmasının sonunda yeni seçilen Vakıf Yönetimine başarılar dilerken vakfın gelirlerini daha da geliştirip daha fazla başarılı öğrenciye burs vermesi gerektiğine dikkat çekti. Bilgili ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç’i de kutlayarak hayırlı hizmetler temennisinde bulundu.
Konuşmasına Hakkari’de şehit olan asker ve sivil vatandaşları rahmetle anarak başlayan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, üniversitenin hem Samsun’a hem de ülkemize daha yararlı olabilmesi için Vakfın katkı ve desteklerinin son derece önemli olduğunu dile getirdi. Yeni yönetimin, eski yönetimin bıraktığı yerden daha da heyecanla devam edeceğine inandıklarını belirten Bilgiç, Vakıf yönetiminin bu doğrultuda daha dinamik ve heyecan içerisinde yoluna devam etmesini arzuladıklarını vurguladı.
Rektör Bilgiç yeni dönemde liyakat ve ehliyeti dikkate alan bir anlayışla hareket edeceklerini sözlerine ekleyip dünkü yanlışları günümüzün mazeretleri olarak görmeden yollarına devam edeceklerini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Vakfımızın,  bu heyecan ve motivasyonumuzu destekleyecek bir bakışla arkamızda duracağına inanıyoruz. Bizler de yeni yönetim olarak farkımızı göstermeye çalışacağız ve emin olun bu fark görülecek.”

Yapılan seçim sonucu OMÜ Vakfı yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan Prof. Dr. Halil Kütük
Asil Üyeler:                       Yedek Üyeler

Prof. Dr. İsmail Aydemir           Prof. Dr. Ahmet Uzun
Prof. Dr. Bahtiyar Öztürk          Prof. Dr Ayhan Dağdemir
Prof. Dr. Bozkurt Koç              Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek
Doç. Dr. Erol Terzi                Prof. Dr. Necati Menek
                                   Yrd. Doç. Dr. Faruk Tan
Kurucu Üyeler:                  Yedek Üyeler
Süheyla Erol                       Levent Başoğlu            
Adem Gül                           Meltem Köktener
Atila Seda                         Sevim Derindere
Ahmet Haluk Irmak                  Ahmet Tarık Karslı
Denetleme Kurulu:             Yedek Üyeler
Prof. Dr. Bekir Batı               Prof. Dr. Birol Elevli
Doç. Dr. Kemal Yıldızlı            Prof. Dr. Mehmet Emirzaoğlu
Mehmet Sirel                       Özdemir Erol      

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4