banner101
banner121

Osman Genç: Gazilerimize şükran borçluyuz

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, huzuru, güvenliği uğrunda fedakarca görev yaparken sağlıklarını yitiren gazilerimiz, her türlü takdirin üzerinde minnet ve şükran duygularını hak etmektedir" dedi.

Osman Genç: Gazilerimize şükran borçluyuz

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajında, Türkiye tarihinde her zaman şehit ve gazilerle övünüldüğüne dikkat çeken Başkan Genç, bu toprakların maddi bedeller ödenerek değil, şehit ve gazilerin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatanlaştırıldığını belirterek, "Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesidir, milletimiz için onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, huzuru, güvenliği uğrunda fedakârca görev yaparken sağlıklarını yitiren gazilerimiz, her türlü takdirin üzerinde minnet ve şükran duygularını hak etmektedir" dedi.
'GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK GÖREVİMİZ'
Başkan Genç mesajında şunları söyledi: "Unutulmamalıdır ki, tarihimizin en görkemli medeniyeti Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Orhan Gazi gibi gazilerin attığı temeller üzerinde yükselmiştir. Aynı şekilde, Cumhuriyetimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi unvanıyla onurlandırılan Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazife olmalıdır. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner4