Osman Genç: Samsun'u Yeni Türkiye'ye öncü yapmalıyız

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni Türkiye, yeni güç iyi anlaşılmalı. Dünyada artık yeni şehirler oluşuyor. Samsun'u herkesin çalışmaya ve üretmeye istekli olduğu bir şehir olarak kılmalıyız. Samsun'u Yeni Türkiye'ye öncü bir şehir yapmalıyız" dedi.

Osman Genç: Samsun'u Yeni Türkiye'ye öncü yapmalıyız

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Kaya Aşçı, yönetim kurulu üyeleri ile bağlı dernek başkanları Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkan Aşçı, Başkan Osman Genç'e 2-5 Nisan tarihleri arasında İstanbul-Feshane’de düzenlenecek 8. Samsun Tanıtım Günleri davetiyesini verdi. Geleceğin Samsun'unu oluşturmada sivil toplum örgütlerinin önemli yer tuttuğuna işaret eden Genç, "Samsun'u Yeni Türkiye'ye öncü bir şehir yapmalıyız" dedi.

KENDİMİZİ YENİLEMELİYİZ
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Samsun'un dünya şehirleriyle rekabet edebilecek avantajlarının iyi tespit edilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Genç, "Şehrimizde ulaşım ve coğrafi konum başta olmak üzere çok önemli avantajlar vardır. Bunları iyi değerlendirmemiz lazım. Hükümetimizin de desteğiyle Samsun'u şehrin tüm dinamikleri ile birlikte sağlanacak ortak akılla bulunduğu yerden çok daha ileriye hep birlikte götürebiliriz. Şehirlerin sürekli kendilerini yenilediği, geliştiği günümüzde biz de kabuğumuza çekilip dar düşünemeyiz. Kendimizi sürekli yenilemeliyiz" diye konuştu.

ÜRETEN BİR SAMSUN
Samsun’un yakın hedefinin 2019, orta ve uzun vadeli hedeflerinin 2023 ve 2071 olduğuna işaret eden Genç, "Yeni Türkiye, yeni güç iyi anlaşılmalı. Dünyada artık yeni şehirler oluşuyor. Samsun'u herkesin çalışmaya ve üretmeye istekli olduğu bir şehir olarak kılmalıyız. Artık dünyada yeni şehirler oluşuyor. Samsun'u Yeni Türkiye'ye öncü bir şehir yapmalıyız. Şehrimizi bu hedeflere ulaştırabilmemiz için en büyük ihtiyacımız birlikteliktir. Sivil toplum kuruluşlarımız ne kadar gelişirse, şehrin gelişimine ne kadar katkı sunabilirse şehrimiz de o oranda gelişir. Biz şehrimizin yararına olacak her türlü çalışmaya, birlikteliğe destek veriyoruz. Bu manada İstanbul'da düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri'ni, şehrimizin tanıtımı açısından önemsiyorum" şeklinde konuştu.

TAM KADRO ZİYARET
Ziyarette SAMKON Genel Başkanı Kaya Aşçı'nın yanısıra, SAMKON Genel Başkan Vekili Hüseyin Eroğlu, Genel Sekreter Mustafa Bilgin, İstanbul Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fikret Bıyık, SAMKON Kültür Komisyon Başkan Yardımcısı Osman Öğütçü, eski SAMKON Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Çamuroğlu, İSTAŞ Karadeniz Bölge Koordinatörü Selçuk Aşçı, ASYA Ajans Başkanı Fatih Aşçı, Samsun Bölge Başkanı Savaş Aydın, İstanbul-Çarşamba Dernekler Federasyonu Başkanı Hayati Sözen, Bafra Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Hacıoğlu ve Havza Dernekler Federasyonu Başkanı Enver Şahin de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4