Samsun Valiliği'nin 'yasak' haberi yanlış anlaşıldı!

Samsun Valiliği'nde dün yapılan Öğrencilerin Taşıma Güvenliği Toplantısı'nda Samsun Valisi İbrahim Şahin'in konuşmalarının "okul gezilerine yasak getirildi" gibi anlaşılmasının söz konusu olmadığı açıklandı.

Samsun Valiliği'nin 'yasak' haberi yanlış anlaşıldı!
banner9

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Valimiz Sayın İbrahim Şahin’in başkanlığında 14/02/2017 Salı günü saat 14:30’da Valiliğimiz toplantı salonunda gerçekleştirilen öğrencilerimizin taşıma güvenliği ile ilgili toplantıda yaptığı konuşmasının bir bölümü yanlış anlaşıldığından açıklama yapılması uygun görülmüştür.

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, okullar kapanırken düzenlenen okul gezilerinde yapılan kazalara dikkat çekerek standardı düşük olan, standarda uymayan araçlarla gezi düzenlemesine yasak getirildiğini, bu sebepten dolayı da 93 aracın trafikten men edildiğini vurgulamıştır.

Konuyla ilgili yerel basınımızda okul gezilerine yasak getirildiğine dair çıkan haberler yanlış anlaşılmadan dolayı konunun amacının dışına çıkmıştır. Böyle bir yasak söz konusu değildir. Düzenlenecek okul gezilerinde, çocuklarımızın can güvenliği için standarda uygun olan araçlarla yolculuk yapılması yönünde titiz çalışmalar yapılarak, uygun olmayan araçların trafiğe çıkmamaları için yapılan hassasiyet söz konusudur." denildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4