banner21

Samulaş, Omü öğrenci konseyi ile bir araya geldi

19 Mayıs Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. yetkilileri hafta içinde bir araya geldi.

Samulaş, Omü öğrenci konseyi ile bir araya geldi
banner9

Samulaş A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Kadir Gürkan, Samulaş A.Ş. Operasyon Müdürü Sevilay Germi Telci, OMÜ Öğrenci Konsey Başkanı Ali Sarıalioğlu, Fakültelerin Öğrenci Temsilcileri ve Topluluk Başkanları katıldı.

Samulaş’ ın kurumsal yapısı ve vermiş olduğu hizmetler hakkında yapılan genel bilgilendirmenin ardından Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, öğrencilerin ulaşım konusunda beklentileri ve önerilerini dinleyerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda, ulaşım konusunda tespit edilen öneriler ile ilgili öğrenci konseyi ile ortak çalışma grubu oluşturuldu ve çalışma grubunun ilk toplantısını Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirmesi kararlaştırıldı.

KONSEY BAŞKANI SARIALİOĞLU “PROJE BİZİ ÇOK HEYECANLANDIRDI”

Yakın zaman önce Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç’ in basına duyurduğu Üniversite Raylı Sistem Projesi hakkında Öğrenci Konsey Başkanı Ali Sarıalioğlu “Bu projeyi duyduğumuzda üniversite öğrencileri olarak çok mutlu olduk ve heyecanlandık. Ülkemizin en önemli üniversiteleri arasında yer alan 19 Mayıs Üniversitesi içerisinde tramvay ile kesintisiz şekilde yolculuk yapmak hem şehrimizin hemde üniversitemizin vizyonunu daha da arttıracak, öğrencilerin de güvenli ve sorunsuz şekilde toplu taşıma ile ulaşım sorunundan kurtulmasını sağlayacak. Umarız bu proje bir an önce hayata geçer.” dedi.

Ayrıca tolantıda 19 Mayıs Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Başkanı Mehmet Can Karamanoğlu’nun Bisiklet kullanımı ve Ulaşım entegrasyonu ile ilgili öneri ve talebi üzerine, Samulaş A.Ş. R11 Ring araçlarının bisikletli Ulaşım entegrasyonu üzerine çalışma başlatılacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4