Tekkeköy Olimpiyatlara hazırlanıyor

Tekkeköy Belediyesi 2017 yılında Samsun’da düzenlenecek olan işitme engelliler olimpiyatlarına kadar ilçenin fiziki yapısından çehresine, yollarından kaldırımlarına bir çok alanda köklü çalışmalar başlattı.

Tekkeköy Olimpiyatlara hazırlanıyor

Samsun 2017 Yılında yapılacak Deaflympics 23. Dünya İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Bir çok karşılaşmanın Tekkeköy ilçesinde bulunan spor tesislerinde yapılması planlanıyor. Tekkeköy Belediyesi’de 2017 yılı içerisinde yapılacak olimpiyatlara kadar İlçenin her türlü yönden hazırlanabilmesi için çok yönlü çalışma başlattı.

Dünya işitme engelliler olimpiyatlarının Samsun’da ve özellikle Tekkeköy’deki spor tesislerinde yapılmasının büyük bir avantaj olduğunu belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘böyle büyük bir organizasyonun Samsunda yapılması ve 10 bine yakın sporcu ile yakınının İlimize gelmesi tanıtımın yanında büyük bir ekonomik kazanç olacaktır. İlçemizde 8 bin 500 kişilik kapalı spor salonu, stadyum  gibi dev spor tesislerinin olması bir çok sportif karşılaşmanın Tekkeköy’de yapılmasına imkan sağlıyor.

Tekkeköy’de kaldırımlara ince ayar

 

2017 yılındaki olimpiyatlara kadar ilçemizi her alanda değiştiriyoruz. Yollardan kaldırımlara, parklardan tesislere kadar tüm alanların engelli vatandaşlara engel teşkil etmeyecek duruma getirmeye çalışıyoruz. Öncelikle tüm kaldırımlarımızı sil baştan dizayn etmeye başladık. Yollarda ve kaldırımlarda engelliler gönül rahatlığı ile tehlikelerden uzak hareket edebilecek. Kaldırımlara engelli rampası ve kabartma şeritler yerleştirerek engellilerin gideceği yollardaki fiziki durumları düzelttik. Yaklaşık 10 binin üzerindeki misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için her türlü şeyi düşündük. Bir çok sosyal yaşan alanı, dinlenme alanı, park hazırlayarak hem gelen misafirleri ağırlayıp hemde ilçemizi tanıtmış olacağız. Bunların yanında en önemlisi ekonomik boyutu olacak. Binlerce kişinin barınması, yeme içmesi, gezmesi, alış verişi ilimize ve ilçemize büyük bir ekonomik girdi de sağlayacak’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4