Tekkeköy’ün Çehresi değişiyor

Herkesin dört gözle beklediği Tekkeköy’ün çehresini değiştirecek ana cadde yol ve çevre düzenleme projesi çalışmaları başladı.

Tekkeköy’ün Çehresi değişiyor
banner94

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarda ilk olarak caddenin kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu gibi alt yapı çalışmaları yapılıyor.

Elli yıldır değişmeyen Ana caddede köklü değişiklikler yapılacak

Çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘ söz verdiğimiz gibi ilçemizin ana caddesinde çevre düzenlemesi, yol ve alt yapı çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Elli yıldır değişmeyen Tekkeköy’ümüzün ana caddesinde köklü değişiklikler yaparak ilçemizin çehresini değiştirecek yatırımların en önemlisi başlatmış bulunmaktayız. Şehirler kentler merkezleri ile anılır anlayışıyla hareket ederek özlenen herkesin gıpta ile bakacağı, geleceğin gelişen, değişen ve büyüyen modern Tekkeköy’ü için olmazsa olmaz ana cadde çalışması ilçemize yaraşır şekilde olacak. Yeni ana cadde düzenlemesinde kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik, internet ve telefon gibi tüm alt yapı çalışmaları yaklaşık iki ay sürecek. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından caddenin yol ve kaldırım çalışmaları başlayacak. Çalışmalar yaklaşık altı ayda tamamlanması planlanıyor.

 

 

İlçemizin girişindeki tren yolundan Çay mahallesindeki köprüye doğru giden anayol tek şerit haline getirilecek. Araçların çıkışı yeni açtığımız yollardan ve bağlantı yollarından verilecek. Böylelikle merkezdeki trafik yoğunluğu hafifleyecek. Aynı zamanda imar yollarının açılmasıyla yeni yaşam merkezleri ve konut alanları da oluşmaya başladı. Ana cadde tek şerit yapılır iken kaldırımlar genişletilecek, çeşitli süs bitkileri ve ağaçlarla yeşillendirilecek ve vatandaşlarımızın oturabileceği dekoratif banklar konulacak. Yine cadde çeşitli aydınlatma armatürleri ile rengarenk bir görünüme bürünecek.Adete gelişmiş il merkezlerini andıran bir çarşı cadde ortaya çıkacak. Halkımız eşleri ve çoluk çocuğu ile bu cadde üzerinde gönül rahatlığı ile gece geç saatlere kadar dolaşabilecekler. Çalışmaların bitmesiyle yıllardır değişmeyen ilçe merkezi yeni bir kimlik kazanacak. Ana cadde yol çalışmaları için Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a ilçem ve şahsın adına teşekkür ediyorum’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4