banner101
banner121

Vali Hüseyin Aksoy Samsun’dan ayrıldı

Diyarbakır Valiliğine atanan Vali Hüseyin Aksoy: "Samsun'da görev yaptığım süre içerisinde bütün kurumlarımızla işbirliği içerisinde güzel çalışmalar sergilediğimize inanıyorum" dedi. Vali Aksoy ve eşi Hülya Aksoy'u Samsun Valiliği önüne, Garnizon Komutanı ve Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Koçak, kaymakamlar, Samsunspor Kulüp Başkanı Emin Kar ile valilik çalışanları karşıladı.

Vali Hüseyin Aksoy Samsun’dan ayrıldı

Vali Aksoy ve eşi, kendilerini uğurlamaya gelenlerle tek tek tokalaştı. Vedalaşma anında zaman zaman duygusal anlarda yaşandı.

"Sağlık olduğu sürece Samsun’da benim memleketlerimden birisi ve hep öyle kalacaktır" diyen Vali Aksoy, düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Yaklaşık dört buçuk yıldır sürdürdüğüm Samsun Valiliği görevinden bugün, bu saat itibariyle ayrılıyorum ve yarın sabah Diyarbakır Valiliği görevime başlamış olacağım. Samsun'da görev yaptığım süre içerisinde bütün kurumlarımızla işbirliği içerisinde güzel çalışmalar sergilediğimize inanıyorum. Bu çalışmalarım sırasında bizlere destek olan sayın bakanlarımıza, sayın milletvekillerimize, başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere, belediye başkanlarımıza, siyasi partilerimizin çok değerli temsilcilerine, üniversitemize, oda ve borsalarımıza, sivil toplum örgütlerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımız çok değerli çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

Valilik çalışmalarını kamuoyuyla paylaşma noktasında köprü vazifesi gördüğünü belirttiği Samsun basınına da teşekkürlerini ileten Vali Aksoy, "Emeği geçen, katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Samsunluları en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Samsunspor'a bu sezon başarılar diliyorum. Süper Lig'de kendisini görmeyi arzu ettiğimi bir kez daha ifade ediyorum" dedi.

Konuşmasının ardından Vali Aksoy ve eşi alkışlarla uğurladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner4