Vali Şahin'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şahin'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Şahin, mesajında, demokrasinin temel taşlarından olan basının, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu belirtti.

Basının, kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli görev üstlendiğini aktaran Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin bugün gelişen ekonomisine ve güçlenen demokrasisine özgür ve özgüvenli basınımızın katkısı büyüktür. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, çalışma imkanlarının daha iyi koşullarda olması dileklerimle, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4