Yozgatlı şehit aileleri 'Bir Ölür Bin Doğarız' projesi kapsamında Samsun’da ağırlandı

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Ayvacık Kaymakamlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği “Bir Ölür Bin Doğarız” projesi kapsamında Yozgatlı 40 şehit ailesi Samsun’da ağırlandı

Yozgatlı şehit aileleri 'Bir Ölür Bin Doğarız' projesi kapsamında Samsun’da ağırlandı

Vatanı ve milleti uğruna canını feda etmiş aziz şehitlerimizin yakınlarına moral-motivasyon vermek ve onlarla birlikte olmak amacıyla Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Ayvacık Kaymakamlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği “Bir Şehit Olur Bin Diriliriz” projesi kapsamında Yozgatlı 40 şehit ailesi Samsun’a geldi.

Ziyaretin ilk gününü Ayvacık İlçesi’nde geçiren Yozgatlı şehit aileleri, Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı ve Ayvacık idari amirleri tarafından LegendHotel’de karşılandı. Birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından Ayvacık Kaymakamlığı tarafından hazırlanan programa katılım sağlandı. Lise öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu Kur’an tilaveti, Şehit Ömer Halisdemir’i anlatan oratoryo gösterisi ve Türk Halk Müziği korosunu seyreden şehit aileleri, ardından Ayvacık Barajı’nda Samsunum2 gemisi ile tur attı. Ayvacık İlçesi ziyaretinin ardından şehit ailelerine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.

Programın ikinci gününde Samsun’daki Amazon Heykeli-Adası, Amisos Tepesi, Atatürk Anıtı, Kent Müzesi ile Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi’ni gezen şehit aileleri,Amisos Tepesi’ndeki öğle yemeğinin ardından Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı ve Samsun’daki şehit gazi dernek başkanları tarafından memleketleri Yozgat’a uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4