Advert
Advert

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu, Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları, Sözleşmeli öğretmenlik nasıl yapılır, Sözleşmeli öğretmenlik 2016, Sözleşmeli öğretmenlik için şartlar, Sözleşmeli öğretmenlik atamaları, Sözleşmeli öğretmenlik belgeler, Sözleşmeli öğretmenlik alım şartları, Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman?

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu, Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları, Sözleşmeli öğretmenlik nasıl yapılır, Sözleşmeli öğretmenlik 2016, Sözleşmeli öğretmenlik için şartlar, Sözleşmeli öğretmenlik atamaları, Sözleşmeli öğretmenlik belgeler, Sözleşmeli öğretmenlik alım şartları, Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman?Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan kararnamenin ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak resmileşmişti. Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular bugün başladı. Peki sözleşmeli öğretmenlikte istenen belgeler neler?, sözleşmeli öğretmen alım şartları neler?, sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman?, işte merak edilen tüm bu soruların yanıtlarını ve 'Sözleşmeli öğretmenlik' hakkında bilinmeyen herşey haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan kararnamenin ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak resmileşmişti. 15 bin yeni sözleşmeli öğretmenlik için başvuruları devam ediyor.

Peki binlerce insanımızın merak ettiği, sözleşmeli öğretmenlikte istenen belgeler neler?, sözleşmeli öğretmen alım şartları neler?, 2016, sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman? kısaca bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 2016

Sözleşmeli öğretmenlik için İl millî eğitim müdürlüklerinde, atamalardan sorumlu il millî eğitim müdür yardımcısı veya şube müdürünün başkanlığında; “Başvuru Onay Komisyonu” oluşturulacaktır. İl millî eğitim müdürlüğünce öğretmenlik başvurularının kabul edilmesi ve onaylanmasına yönelik işlemler için ilçe millî eğitim müdürlüklerinde de Başvuru Onay Komisyonu oluşturulabilecektir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK İÇİN ÖNBAŞVURULAR BAŞLADI!

2016 MEB sözleşmeli öğretmenlik başvuruları adaylar tarafından merak konusu oldu. MEB tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre 15 bin öğretmen alımı yapılacağı açıklanmıştı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) gerektirmeyen alanlar için ön başvurular 8-11 Ağustos'ta başvuru yapabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre, KPSS puanı 50 ve üzeri olanlar sözlü sınava başvurabilecek. Bakanlığın konu ile ilgili açıklamasının devamında "En yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ilan edilen kadronun üç katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavlar Türkiye genelinde oluşturulan 18 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular bugün başladı.

15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yeni eğitim dönemi için KPSS sonucuna göre ve sözlü sınavla alınacak olan 15 bin ‘sözleşmeli öğretmen’in atamaları ise 10 Ekim’de yapılacak.

‘Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik’e göre, sözlü sınavdan 100 üzerinden 60 puan alma şartı var. Sözleşme gereği dört yıllık çalışma süresini tamamlayarak adaylık sürecinde başarılı olanlar, talepleri halinde görev yaptığı okulda kadroya atanacak. Atandıkları yerde iki yıl daha çalıştıktan sonra tayin isteyebilecek. Atamalar 10 Ekim’de yapılacak. Atamaları tebliğ edilenler, bunu izleyen 15 gün içinde göreve başlayacak. En çok kontenjan 4 bin 334 ile sınıf öğretmenliğine verildi. Onu 1.555 kontenjanla İngilizce ve 1.479 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip etti.

15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALINACAK. KPSS'DE 50 PUAN ŞARTI

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı Resmi Gazete'de yayımlanarak resmileşti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre, KPSS puanı 50 ve üzeri olanlar sözlü sınava başvurabilecek. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER;

*Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,

*Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

*Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

*Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği 

*Adaylardan başvuruda sağlık, askerlik ve adli sicil durumlarına ilişkin belge istenmeyecek, Elektronik Başvuru Formunda beyan alınacaktır.

BAŞVURULAR 8 AĞUSTOS İLE 11 AĞUSTOS ARASINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI KILAVUZU

2016, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI KRİTERLERİ BELLİ OLDU

MEB'den yapılan duyuru ile OHAL kararnamesiyle sözleşmeli öğretmenlik resmileşti. 27 Temmuz 2016 tarihinde yayımlanan OHAL kararnamesiyle sözleşmeli öğretmenlerle ilgili ayrıntılar da belli olmaya başladı. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ŞARTLARI NELER?

"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kararname"ye göre, sözleşmeli öğretmen alımı, Kamu Personel Seçme Sınavı puan sırasına konulmak kaydıyla yapılacak, her bir pozisyonun üç katına kadar aday arasından Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre atama yapılacak.

Sözleşmeli öğretmen alımı, genel şartlar ile öğretmen kadrosuna atanabilmek için aranan özel şartları taşıyanlardan, KPSS puan sırasına konulmak kaydıyla yapılacak. Her bir pozisyonun üç katına kadar aday arasından Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre atama yapılacak.

Madde uyarınca atanan sözleşmeli öğretmenler dört yıl süreyle başka bir yere atanamayacak, istihdam edilen öğretmenin eşi bu öğretmene tabi olacak.

Sözleşmeli öğretmenler, aday öğretmenler için öngörülen adaylık sürecine tabi tutulacak, sözleşmeli öğretmenlerden sözleşme gereği dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde öğretmen kadrolarına atanacak.

Öğretmen kadrolarına atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapacak, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmayacak.

 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMLARI NE ZAMAN? 2016

2011 de kaldırılan Sözleşmeli öğretmen atamaları yeniden başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın TRT haber kanalında katıldığı bir programda yapmış olduğu açıklama ile gündeme gelen sözleşmeli öğretmen alımlarının ilkinin Şubat ayında yapılacağını açıklamıştı. TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç’un sorularını cevaplayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen açıklarını kapatmak için sözleşmeli öğretmen sistemini yeniden getireceklerini belirterek, "İlk sözleşmeli öğretmen alımını şubatta yapacağız." dedi.

Kaynak: Haber7.com

 

Sözleşmeli öğretmenlik Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları Sözleşmeli öğretmenlik nasıl yapılır Sözleşmeli öğretmenlik 2016 Sözleşmeli öğretmenlik için şartlar Sözleşmeli öğretmenlik atam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu'da maden ocağında göçük
Bolu'da maden ocağında göçük
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı