Advert

Başbakan Yıldırım ‘Geleceği Kulaç Atıyoruz’ projesini örnek gösterdi

Başbakan Binali Yıldırım, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve 80 İl Valisi’nin katıldığı İçişleri Bakanlığı'nın Ankara Vilayetler evinde düzenlediği toplantıda, Samsun'da 2014-2015 eğitim-öğretim yılında başlatılan ‘Geleceği Kulaç Atıyoruz’ projesini örnek gösterdi.

Başbakan Yıldırım ‘Geleceği Kulaç Atıyoruz’ projesini örnek gösterdi
Başbakan Yıldırım ‘Geleceği Kulaç Atıyoruz’ projesini örnek gösterdi Yalçın Karataş
Advert

İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara Vilayetler evinde düzenlenen toplantıda, Vali Şahin’in de katıldığı ‘İl Valileri Toplantısı’nda 81 İl Valisine seslenen Başbakan Binali Yıldırım, ilimizde Vali Şahin tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim yılında başlatılan ‘Geleceği Kulaç Atıyoruz’ projesini diğer il valilerine örnek gösterdi. 
 
 Samsun Valisi İbrahim Şahin'in himayesinde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla, yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp, ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilen bir spor olduğundan hareketle fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 2. ve 3. Sınıflara yönelik olarak “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesinden  övgüyle söz eden Başbakan Yıldırım, bu tür projelerin çoğaltılarak artmasını istedi.
        2014-2015 eğitim-öğretim yılında başlatılan ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi’ ile ilk yılında 480 öğrenciye, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonu itibariyle de 10 bin 500 ilkokul 2. Ve 3. Sınıf öğrencisine yüzme sporu öğretildi. 
        2016-2017 eğitim-öğretim yılında da devam edecek olan ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi’ ile 15 bin öğrenciye yüzme sporunu öğretmek amaçlanmaktadır.

İl Valileri Toplantısı Samsun Valisi İbrahim Şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek